خط ۱۳۲کیلو ولت دومداره سایت صنایع سنگین ارس در دست احداث است
خط ۱۳۲کیلو ولت دومداره سایت صنایع سنگین ارس در دست احداث است
آرمان تبریز- معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد ارس گفت: تهیه، حمل و نصب تجهیزات خط 132کیلو ولت دومداره سایت صنایع سنگین منطقه آزاد ارس با اعتباری بیش از 216 میلیارد ریال در حال انجام است.

آرمان تبریز- معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد ارس گفت: تهیه، حمل و نصب تجهیزات خط ۱۳۲کیلو ولت دومداره سایت صنایع سنگین منطقه آزاد ارس با اعتباری بیش از ۲۱۶ میلیارد ریال در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛  حبیب زمانی با اعلام این خبر گفت: احداث خط ۱۳۲کیلو ولت دومداره سایت صنایع سنگین منطقه آزاد ارس با هدف تامین برق به میزان ۳۶۵مگاوات برای شرکت های فعال در این سایت در حال انجام است.

وی افزود: این مقدار از انرژی برق از پست هادیشهر تامین شده و با تمام شدن احداث این خط نیرو، برق مورد نیاز در اختیار شرکت های صنعتی سایت صنایع سنگین قرار خواهد گرفت.

زمانی در زمینه مشخصات فنی این پروژه ۲۱۶ میلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد ارس، عنوان کرد: برای تکمیل این پروژه، ۸ کیلومتر خط دومداره ۱۳۲ کیلو ولت با استفاده از ۳۶ برج تک پایه بتنی احداث می شود.

وی پیشرفت فیزیکی پروژه را نزدیک به ۴۰ درصد اعلام کرد و گفت: ۸ ماه برای تکمیل این پروژه در نظر گرفته شده است و انتظار می رود که اواخر امسال شاهد تکمیل پروژه باشیم.

 

  • منبع خبر : ​ معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد ارس: