رئیس العلمای بوسنی و هرزگوین: حمایت‌های ایران را فراموش نمی‌ کنیم
رئیس العلمای بوسنی و هرزگوین: حمایت‌های ایران را فراموش نمی‌ کنیم
آرمان تبریز-رئیس العلماء و ریاست جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین گفت: مسلمانان بوسنی دوستی و حمایت‌های ملت ایران را فراموش نخواهند کرد.
آرمان تبریز-رئیس العلماء و ریاست جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین گفت: مسلمانان بوسنی دوستی و حمایت‌های ملت ایران را فراموش نخواهند کرد.
به گزارش  آرمان تبریز “حسین افندی کاوازوویچ ” در دیدار “محمود حیدری “سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی هرزگوین، گفت: دوستی ملت ایران به بوسنی وهرزگوین در شرایط سخت ثابت شده است و ما همواره از دولت و مردم ایران به دلیل کمک به بوسنی و هرزگوین قدردانی می‌کنیم.
“کاوازوویچ” افزود: در زمینه فرهنگی و دینی روابط خوبی با نهاد‌های ایرانی در بوسنی داریم و امیدواریم بتوانیم روابط فرهنگی میان دو کشور را با بهره گیری بیشتر از ظرفیت‌های موجود ارتقاء دهیم.
وی همچنین با ابراز خرسندی از دعوت سفیر جمهوری اسلامی ایران برای سفر به ایران در دوره جدید ریاست خود بر جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین، ابراز امیدواری کرد: جمهوری اسلامی ایران مانند گذشته به حمایت خود از کشور بوسنی و هرزگوین ادامه دهد.
“محمود حیدری” سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی وهرزگوین نیز در این دیدار انتخاب مجدد “حسین افندی کاوازوویچ “را به عنوان رئیس العلماء و ریاست جامعه اسلامی بوسنی هرزگوین تبریک گفت و برای او در صیانت از هویت دینی مسلمانان و ارتقاء روحیه همزیستی میان پیروان ادیان مختلف آرزوی موفقیت کرد.
سفیر کشورمان با اشاره به روابط خوب دو کشور ایران و بوسنی و هرزگوین گفت: اشتراکات فرهنگی بسیاری میان دو ملت وجود دارد و مقام معظم رهبری، دولت و مردم ایران نسبت به ملت بوسنی علاقه ویژه‌ای دارند از این رو تلاش نهاد‌های ایرانی در بوسنی و هرزگوین نیز در راستای تقویت زمینه‌های مشترک فرهنگی میان دو ملت است.
حجت الاسلام “اکبر عیدی” رئیس بنیاد ملاصدرا نیز با تاکید بر توجه ویژه مقام معظم رهبری به مسلمانان بوسنی و هرزگوین، گسترش روابط دینی و فرهنگی میان جمعیت اسلامی بوسنی و هرزگوین را با مراکز دینی و علمی جمهوری اسلامی در دوره فرارو خواستار شد.
“امیرحسین نوری” رایزن فرهنگی کشورمان نیز در این دیدار پیام تبریک کتبی “ابوذر ابراهیمی ترکمان” رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را به “حسین کاوازوویچ “تقدیم کرد.
در این ملاقات مدیران نهاد‌های ایرانی فعال در کشور بوسنی و هرزگوین از جمله بنیاد ملاصدرا، کالج فارسی- بوسنیایی و موسسه ابن سینا نیز با تبریک انتخاب مجدد ” کاوازوویچ” به ریاست جامعه اسلامی برای ادامه همکاری‌های فرهنگی با جامعه اسلامی بوسنی اعلام آمادگی کردند.