قضات نباید بر اساس فضاسازی ها و جوسازی ها حکم کند
قضات نباید بر اساس فضاسازی ها و جوسازی ها حکم کند
آرمان تبریز-رئیس قوه قضائیه گفت: جایگاه قضاوت جایگاه پیامبران و امامان است و نباید محل نفوذ صاحبان قدرت و ثروت شود.

آرمان تبریز-رئیس قوه قضائیه گفت: جایگاه قضاوت جایگاه پیامبران و امامان است و نباید محل نفوذ صاحبان قدرت و ثروت شود.
به گزارش  خبرنگار ما، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان در تبریز افزود: برخورد سریع و قاطع با تخلفات و فسادها، موجب تقویت دستگاه قضایی کشور و افزایش اعتماد مردم به نظام خواهد شد.
وی ادامه داد: قضات نباید بر اساس فضاسازی ها و جوسازی ها حکم کند بلکه باید قضاوت وی با دلایل محکم باشد تا حقی پایمال نشود و جای حق و باطل تغییر نکند.
رییس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: کیفیت رسیدگی به پرونده ها از کمیت آنها مهمتر است چون میزان ارجاعات زیاد است و باید قضات، دقت لازم را در صدور حکم داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی کار در دستگاه قضایی را سخت دانست و گفت: فعالیت در قوه قضاییه ، مواجه شدن با حق الله و حق الناس است و باید تشخیص درست و حکم متناسب با جرم مورد توجه قرار گیرد.
وی رسیدگی به دغدغه مردم یک منطقه یا یک شهرستان را در باره یک پرونده خاص امیدآفرین دانست و بیان کرد: برخی تعاونی ها و موسسات مالی در سالهای اخیر به دلیل نظارت و پیگیری به مشکل تبدیل شده اند و باید حقوق مردم را در این شرایط تامین و احکام صادره را به نحو مطلوب رسانه ای کنیم.
رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه داشتن نگاه و عمل انقلابی در دوره تحول قوه قضاییه بسیار مهم است تاکید کرد: امروز در جامعه امید ایجاد شده و این در اثر اقدام انقلابی و مردمی بودن دستگاه قضایی است.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی هم در این نشست گفت: با راه اندازی مجتمع ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی در استان در ماههای اخیر ۴۷ پرونده به ارزش ۲۲۰ میلیارد تومان در حوزه اخلال در نظام اقتصادی ، اختلاس، ارتشاء و قاچاق تشکیل شده و ۴۰ نفر محکوم شدند.
خلیل الهی افزود: در این پرونده ها متهمان در مجموع به ۱۰۰ سال زندان محکوم شدند.
وی پیگیری صدور حکم نهایی مجازات متخلفان حادثه قطار تبریز- مشهد در سال ۹۵ و ضرورت احداث مجتمع ویژه خانواده را از رییس دستگاه قضا خواستار شد.
در این نشست نمایندگان حوزه های مرتبط با دستگاه قضایی استان مسایل و مشکلات خود را بیان کردند.

  • منبع خبر : صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی