معاون قوه قضاییه: مسئولان تا پایان آبان دارایی‌‎های خود را اعلام کنند
معاون قوه قضاییه: مسئولان تا پایان آبان دارایی‌‎های خود را اعلام کنند
آرمان تبریز- معاون قوه قضاییه گفت: مسئولان و مدیران، بعد از دریافت حساب کاربری «ثنا» از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تا پایان آبان اموال خود را در سامانه اظهار کنند.
  • آرمان تبریز- معاون قوه قضاییه گفت: مسئولان و مدیران، بعد از دریافت حساب کاربری «ثنا» از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تا پایان آبان اموال خود را در سامانه اظهار کنند.
  • به گزارش خبرگزاری آریا، حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری با اشاره به اینکه سامانه ثبت دارایی مسئولان بر روی شبکه ملی قرار گرفته است، افزود: مسئولان و مدیران نظام در سراسر کشور از ۲۸ مهر که این سامانه روی شبکه ملی قرار گرفته است؛ می‌توانند با مراجعه به نشانی https://amval.adliran.ir دارایی و اموال خود را اظهار کنند.
  • رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه ادامه داد: مسئولان و مدیران در سراسر کشور مهلت ۳۰ روزه‌ای برای ثبت اموال و دارایی خود دارند و بعد از دریافت حساب کاربری “ثنا” از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و لازم است تا پایان آبان دارایی‎ها و اموال را در سامانه مذکور اظهار کنند.
  • حجت الاسلام والمسلمین شهریاری با بیان اینکه دسترسی به سامانه ثبت دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران به دلیل حفظ امنیت اطلاعات تنها از داخل کشور مقدور است، تصریح کرد: این سامانه بر روی شبکه ملی قرار دارد و از خارج کشور قابلیت دسترسی ندارد. ما به همه مدیران توصیه می‌کنیم قبل از ورود به سامانه اموال و دارایی‌ها به سامانه https://residegi.adliran.ir وارد شوند و اطلاعات کافی را از این سامانه اخذ کنند.
  • رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه خاطرنشان کرد: تمهیدات امنیتی لازم در این حوزه در نظر گرفته شده و محرمانگی اطلاعات محفوظ است. ما مطابق قانونی که مصوب مجلس شورای اسلامی است، گام برمی‎داریم.
  • معاون رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دفتر ویژه ثبت دارایی مسئولان در ساختمان ستاد مرکز آمار و فناوری اطلاعات فعال است، گفت: در همین راستا در نقاط مهم حاکمیتی حضور فیزیکی داریم و با شورای عالی امنیت ملی، شورای نگهبان قانون اساسی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی فضای مجازی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در این زمینه مکاتبه شده است.
  • برای دریافت حساب کاربری “ثنا” مراجعه مسئولان به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با همراه داشتن کارت ملی ضروری می‌باشد.
  • در فرآیند اظهار دارایی لازم است اشخاص به اعتبار کلیه سمت‌هایی که پس از لازم‌الاجرا شدن قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ عهده‌دار شده اند، در بازه زمانی ابتدا و انتهای مسئولیت دارایی خود را در فرم‌های پیش بینی شده سامانه اعلام کنند.
  • منبع خبر : خبرگزاری آریا