بالغ بر ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ساعت کار بدون حادثه در منطقه ۸ عملیات به ثبت رسید
بالغ بر ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ساعت کار بدون حادثه در منطقه ۸ عملیات به ثبت رسید
آرمان تبریز-رییس امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل منطقه 8 عملیات انتقال گازایران از ثبت بیش از 1 میلیون و 500 هزار نفر ساعت کار بدون حادثه در نیمه نخست سال جاری در این منطقه خبر داد.

آرمان تبریز-رییس امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل منطقه ۸ عملیات انتقال گازایران از ثبت بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ساعت کار بدون حادثه در نیمه نخست سال جاری در این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ ​فرهاد قدیمی، رییس امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل این منطقه، ثبت این مقدار ساعت کار بدون حادثه را برای منطقه بسیار با ارزش دانست و گفت: این منطقه در اجرا و استمرار سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست تلاش مضاعفی داشته و همواره سعی بر آن دارد با نگاه فرآیند محور، اهتمام به الزامات ایمنی و ارائه آموزش های هدفمند این مهم را گسترش دهد.

قدیمی افزود: از این میزان ساعت کارکرد بدون حادثه، ۸۲۲۲۵۰​ نفر ساعت کارکرد به نیروهای رسمی و قراردادی و ۷۱۷۳۷۰ نفر ساعت به نیروهای پیمانکاری اختصاص یافته است.

وی، رعایت اصول ایمنی، بهداشت و سلامت را از اولویت های اصلی این منطقه برشمرد و افزود: منطقه ۸ با عنایت به اهمیت و حساسیت این موضوع توانسته است در انجام تمامی پروژه ها، امورات بهداشت، ایمنی و محیط زیست و پدافند غیرعامل را دخیل نموده و با برگزاری دوره های آموزشی متناسب، توجه و تاکید ویژه ای به توانمند سازی، تمرکز و هوشیاری پرسنل دارد.

رئیس امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل منطقه ۸ عملیات انتقال گاز اظهار داشت: حفظ محیط زیست و تلاش در جهت رفع آلاینده ها جزو خط مشی مدیریتی، تعهدات کاری و اخلاقی سازمان ها بوده و در منطقه ۸ عملیات نیز از اولویت ها و مسئولیت های اجتماعی بشمار می رود.

وی تاکید نمود: تمامی پسماندهای موجود در این منطقه شناسایی شده و طبق دستورالعمل اجرایی با روش های؛ فروش و ارسال به مراکز بازیافت (جهت پسماندهایی مانند روغن سوخته، کاغذ، ضایعات فلزی و …)، نگهداری موقت (انواع پسماندهای ویژه مانند باطری های فرسوده، لامپ فلورسنت و …) و دفع (پسماندهایی مانند مواد مایع حاصل از پیگرانی) انجام و کلیه پسماندهای عادی نیز به صورت مستقیم یا از طریق پیمانکار به مراکز مجاز شهرداری تحویل داده می شود.

قدیمی اجرای ۱۹ مورد مانور از نوع A، B و C، انجام معاینات دوره ای پرسنل بالغ بر ۳۳ درصد، برگزاری دوره های آموزشی واکنش در شرایط اضطراری در اکثر تاسیسات و مراکز بهره برداری، تست هیدواستاتیک تمامی سیلندرهای سیستم اطفاء حریق، سمپاشی محوطه ها و ساختمان ها، برپایی جلسات هماهنگی و همچنین بازدیدهای دوره ای از مراکز و تأسیسات را از جمله بر نامه های درون سازمانی در طول شش ماهه نخست سال جاری این منطقه نام برد.