حضور  مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب شهری آذربایجانشرقی در جلسه پرسش و پاسخ صدای تبریز
حضور  مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب شهری آذربایجانشرقی در جلسه پرسش و پاسخ صدای تبریز
آرمان تبریز- مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب شهری آذربایجانشرقی در راستای شفاف سازی و پاسخگو بودن مدیران به افکار عمومی؛در گروه صدای تبریز در جلسه پرسش و پاسخ حضور یافت و با تمام متانت و حوصله به سوالات مطرح شده پاسخ گفت؛ متن سوالات شهروندان از ایشان به شرح ذیل بود .

آرمان تبریز- مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب شهری آذربایجانشرقی در راستای شفاف سازی و پاسخگو بودن مدیران به افکار عمومی؛در گروه صدای تبریز در جلسه پرسش و پاسخ حضور یافت و با تمام متانت و حوصله به سوالات مطرح شده پاسخ گفت؛ متن سوالات شهروندان از ایشان به شرح ذیل بود .
۱-چه تدابیری برای استفاده از آب خاکستری در سیستم آب رسانی استان صورت گرفته است؟
۲_ اب شرب تبربز از کجا نامین میگردد
۳_اینکه در محاوره ،،صحبت از (بطور عامیانه) اب تهران از اب تبریز سبک تر است ،از کجا نشأت میگیرد و چه فرقی با هم دارند
۴_ منابع و سفره های ابی استان و شهرما در چه وصعیتی ست ؟؟
۵-در قدیم ماموران اب وقتی برای دیر کرد بدهی مراجعه میکردن تنها ب یک تذکر و یاد اوری انهم بعداز مدتهای طولانی اکتفا میکزدن (خیلی محترمانه)اما حالا تنها با گذشت دو سه نوبت ،،کسانی را دم در بعنوان ماموران و. ابزار بدست برای قطع. آب می بینیم که ،بنظر میرسد اصلا اموزشی برای چنین کارهایی ندیده اند ،(خودم چندین بار از نزدیک شاهد بودم اصلا محترمانه نیستند ) چرا اینطور شد ،،؟! اگر جواب خصوصی سازی هست پس بهتره پیمانکارهایی را برای این کارها انتخاب و جایگزین نمود که از پس هزینه حقوق چند ماهه کارگران خود برآیند و پیمانکارتوانمندی باشند ،نه اینکه با کوچکترین ،معوقه آبروی چندین ساله ،،خانواده هایی با برخورد های ناشایست حتی گاه تهدید آمیززیر سوال ببرند ،،
۶-مدول دوم تصفیه خانه تبریز کی افتتاح خواهد شد؟
۷-وضعیت جریان داشتن فاضلاب خانگی در کانال ایلی سو چگونه است ومتولی آن کدام دستگاه است وچگونه اصلاح خواهد شد؟
۸-آیا به نظر شما قیمت آب شرب عادلانه است وبا افزایش بهای آب مصرفی مصرف آن تعدیل خواهد شد؟
۹-وجود عنصر استرانسیوم در آب شرب خانگی تبریز به چی معنی است؟
۱۰-در خصوص طرح ملی آموزشی بانوی آب با موضوع مدیریت مصرف آب توضیح فرمایید؟
۱۱-جهت اجرایی نمودن سیاست های اقتصاد مقاومتی ، افزایش در آمدها ، کاهش هزینه ها و جذب منابع و تسهیلات بخش خصوصی به روش BOT بیع متقابل فاینانس چه اقداماتی صورت گرفته است؟
۱۲-فاضلاب شهرک سهند وارد بار اضافی سیستم تصفیه فاضلاب تبریز می شود در این زمینه چه نظری دارید؟
۱۳- آیا در سیستم آب آشامیدنی تبریز نیازی به استفاده از دستگاه های تصفیه کننده آب وجودارد؟
۱۴-یک قسمت از آب تبریز از زرینه رود تامین می شود ویک قسمت از چاه های سنتی این کیفیت آبها چطور رصد می شود؟درصد کلر زنی در مقایسه با استاندارد جهانی چطور است؟
۱۵- آیا طرح های توسعه شبکه آبرسانی و فاضلاب شهری تماما توسط بخش های دولتی انجام می گیرد یا بخش خصوصی نیز ورود پیدا می کند؟
۱۶-وضعیت فاضلاب منطقه غرب تبریز مناسب نیست، شرکت آب و فاضلاب چه اقداماتی در این راستا انجام داده است؟محیط زیست ومعاونت پیشگیری از جرایم دادگستری انگشت اتهام را به سوی آب وفاضلاب شهری اشاره می کنند در این زمینه چه توضیحی دارید؟
۱۷-در برخی از کشورها آب شرب و آب مصارف دیگر جدا از هم هستند، آیا این طرح در ایران هم جواب خواهد داد؟
۱۸-گاها شنیده می شود که لوله انتقال آب دچار ترکیدگی شده است در نگهداری از این لوله ها چه اقداماتی انجام داده اید؟سیستم آب رسانی در بسیاری از قسمتهای شهر فرسوده هست وبا افزایش فشار از میزان آلودگی آب کم می شود؟
۱۹-کود تهیه شده از تصفیه خانه فاضلاب تبریز بدون اخذ مجوزهای لازم از سازمان جهادکشاورزی استان به طور وسیع در بین کشاورزان منطقه مخصوصاً قراملک توزیع می شود برای جلوگیری وبهبود این وضعیت چه اقداماتی انجام داده اید؟
۲۰- آیا در سال آینده با قطعی آب مواجه خواهیم شد؟
۲۱- درخصوص هزینه های فاضلاب که چندمیلیونی برای حاشیه نشینان هزینه داشته واجباری هم انشعاب میدهند ودر صورت عدم تمکین یا پرداخت هزینه انشعابات آب شهروندان قطع میشود.وضعیت خراب محلات بعد از فاضلاب کشی که دیگر حرفی نداره ومردم دارند با گل ولای زندگی میکنند..خلاصه قرار بود مشکلات حل شود ولی مشکلات زیادتر شد.

پاسخ سوالات متعاقباً منتشر خواهد شد .