شناسایی نیازهای بازارهای هدف برای رسیدن به صادرات باید مورد توجه قرار گیرد
شناسایی نیازهای بازارهای هدف برای رسیدن به صادرات باید مورد توجه قرار گیرد
آرمان تبریز-اعضای هیئت مدیره اتحادیه چرم فروشان و لوازم کفش تبریز با رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی دیدار و پیرامون مسائل مربوط به اتحادیه بحث و گفتگو و گزارش عملکرد اتحادیه ارائه گردید.

آرمان تبریز-اعضای هیئت مدیره اتحادیه چرم فروشان و لوازم کفش تبریز با رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی دیدار و پیرامون مسائل مربوط به اتحادیه بحث و گفتگو و گزارش عملکرد اتحادیه ارائه گردید.
به گزارش خبرگزاری آریا؛ در این دیدار صمیمی دکتر امین زاده با تقدیر و تشکر از حضور هئیت مدیره و ارائه گزارش مبسوط توسط ریاست اتحادیه، گفت: با عنایت به گزارش خوب رئیس محترم اتحادیه در خصوص توجه به آموزش، باید اذعان کرد اتحادیه چرم فروشان و لوازم کفش تبریز از نادرترین اتحادیه های فعال در بخش آموزش به حساب می آید.
وی با تاکید بر نقش آموزش در ارتقای و حرکت علمی افزود: در مسیر ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده توسط اعضای صنفی، سازمان صنعت معدن و تجارت استان از برنامه های آموزشی اتحادیه حمایت می کند و آماده هرگونه کمک فکری و مشاوره ای و استفاده از فضای های آموزشی و امکانات به اتحادیه می باشد.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی در ادامه به لزوم توجه به مقوله آموزش تاکید کرده و اضافه کرد: شناسایی نیازهای بازارهای هدف برای رسیدن به صادرات و یافتن مشتریان جدید باید مورد توجه تولیدکنندگان قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: دنبال آموزش های کاربردی هستیم که لازمه حرکت با تکنولوژی روز دنیا، توجه به آموزش است.
امین زاده در خاتمه گفت: صنعت کیف و کفش از صنایع مهم استان است که سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی حل مشکلات و مسائل آن را وظیفه خود می داند و آماده هرگونه حمایت می باشد.
مسعود مودتی رئیس اتحادیه چرم فروشان و لوازم کفش تبریز به ارائه گزارش عملکرد اتحادیه و همچنین تشریح برخی مسائل و مشکلات صنفی پرداخته و گفت: برای حمایت از تولید، از سوی سازمان صمت با اعطای تسهیلات بانکی حمایت هایی صورت می پذیرد که در صنعت کیف و کفش و صنایع وابسته این حمایت ها فقط برای تولیدکنندگان کفش است.
وی افزود: این در حالی است که مواد اولیه از نیازهای اساسی برای کار تولید بوده و همچنین دارای ارزش افزوده و اشتغال زایی بالا می باشد، تسهیلات بانکی اختصاص نمی گیرد.
رئیس اتحادیه چرم فروشان و لوازم کفش تبریز تصریح کرد: انتظار داریم با عنایت حضرتعالی شاهد تخصیص تسهیلات بانکی به فعالان و اعضای صنف لوازم کفش تبریز هم باشیم.
وی در بخش دیگر سخنان خود با تقدیر و تشکر از حمایت های حاج آقا هاشمی رئیس اتاق اصناف تبریز و همچنین مهندس بابایی رئیس اداره امور اصناف سازمان صنعت معدن و تجارت استان در جهت اجرای دوره های آموزشی برای ارتقای سطح آگاهی اعضای اتحادیه، بیان کرد: در کنار اهداف و وظایف اتحادیه، تلاش کرده ایم تا به مقوله مهم آموزش اهمیت قائل شده و دوره های آموزشی برای اعضای محترم و فعالان صنف برگزار کرده ایم و انشالله این امر تداوم خواهد یافت.
مهندس مودتی، گفت: یکی از شاخص ترین عملکردهای اتحادیه که به لطف خدا ماندگار خواهد بود، اتحادیه چرم فروشان بعنوان تئوریسین و موسس اولین شهرک کیف و کفش وصنایع وابسته ایران در تبریز موفق به کسب مدال افتخار این طرح بزرگ وملی شد که این مهم نبود مگر با تعامل وهمکاری همه مدیران ومسئولین کشوری واستانی اللخصوص انجمن کفش تبریز وشخص آقای یوسف زاده وهمچنین جا دارد از زحمات ارزشمند حاج آقای صمد نامی و آقایان دکتر فرهاد ودکتر فرزاد نامی و حاج آقای قلیپور و منافی وحاج آقای زبانور بعنوان امین وامناء تقدیر وتشکر ویژه ای داشته باشیم.
شایان ذکر است: در پایان این دیدار از سوی هیئت مدیره اتحادیه چرم فروشان و لوازم کفش تبریز لوح یادبود اصناف نمونه و باانصاف به دکتر امین زاده اهدا گردید و از حسن نظر و دیدگاههای مثبت ایشان نسبت به اصناف تقدیر و تشکر شد.