معاون اقتصادی استاندار خبر داد: نام‌نویسی ۷۳۰ طرح فناورانه برای حضور در رینوتکس هفتم/ مهلت ثبت‌نام تا پایان مهر ماه
معاون اقتصادی استاندار خبر داد: نام‌نویسی ۷۳۰ طرح فناورانه برای حضور در رینوتکس هفتم/ مهلت ثبت‌نام تا پایان مهر ماه
آرمان تبریز-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و رئیس ستاد اجرایی هفتمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی (رینوتکس) از نام‌نویسی 730 طرح فناورانه برای حضور در این نمایشگاه خبر داد و گفت: مهلت ثبت‌نام طرح‌ها تا پایان مهر ماه می‌باشد.

آرمان تبریز-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و رئیس ستاد اجرایی هفتمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی (رینوتکس) از نام‌نویسی ۷۳۰ طرح فناورانه برای حضور در این نمایشگاه خبر داد و گفت: مهلت ثبت‌نام طرح‌ها تا پایان مهر ماه می‌باشد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز،علی جهانگیری با بیان اینکه نام‌نویسی از طرح‌های فناورانه برای حضور در رینوتکس هفتم از اول شهریور امسال آغاز شده است، افزود: ثبت‌نام از طریق پایگاه اینترنتی نمایشگاه به نشانی www.rinotex.ir انجام می‌شود.

وی افزود: این نمایشگاه در ۴ بخش اصلی ایده‌های فناورانه، تجاری‌سازی فناوری، فروش محصولات دانش‌بنیان و نیازمندی‌های فناورانه و یک بخش فرعی با عنوان شرکت‌ها، سازمان‌ها و نهادهای حمایتی از ۱۳ تا ۱۷ آبان در تبریز برگزار می‌شود.

جهانگیری خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۳۰ طرح فناورانه در ۱۸ زون تخصصی این نمایشگاه نام‌نویسی کرده‌اند که بیشترین طرح‌ها مربوط به توسعه و تجاری‌سازی فناوری با ۴۱۷ طرح است.

وی افزود: زون فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه دانش‌آموزی با ۱۳۴ طرح، زون الکترونیک با ۱۲۲ طرح و زون آب با ۱۰۱ طرح بیشترین سهم را از طرح‌های ثبت‌نام‌شده دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی همچنین از کلیه فناوران و مبتکران دعوت کرد تا برای معرفی توانمندی‌های فناورانه خود و نقش‌آفرینی در ایجاد انگیزه برای علاقه‌مندان این حوزه، آشنایی با فضای کسب‌وکار دانش‌بنیان، اطلاع از آخرین فناوری‌ها، ارتباط و تعامل با فناوران سایر حوزه‌های تخصصی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و دولتی و بهره‌مندی از امکان ارزیابی طرح‌های فناورانه خود توسط متخصصان امر در این نمایشگام نام‌نویسی کنند.

جهانگیری با اشاره به اینکه امکان ثبت‌نام شرکت‌ها، نهادها، سازمان‌ها و مراکز حمایتی نیز در این نمایشگاه فراهم شده است، افزود: موسسات حامی فعالیت‌های دانش‌بنیان، شتاب‌دهنده‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و مراکز علمی و فناوری جهت معرفی خدمات خود در این نمایشگاه ثبت‌نام کنند.

وی در خصوص بخش ویژه نیازهای فناورانه و ساخت داخل در این نمایشگاه نیز گفت: امسال فضای لازم جهت ارائه نیازمندی‌های فناورانه از سوی سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، صاحبان صنایع، شرکت‌ها و مؤسسات خدماتی و عمومی، شرکت‌های تولیدی، صنعتی و سازمان‌های متولی بخش‌های اجرایی نیز فراهم شده است تا بتوانند به معرفی نیازهای فناورانه خود و خرید فناوری از فناوران و نوآوران، مخترعان و مبتکران و نیز مراکز تولید دانش و فناوری‌های کاربردی اقدام کنند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد جدید رینوتکس هفتم در راستای رونق تولید و حمایت از ساخت داخل، تلاش خواهد شد نیازمندی‌های بخش‌های تولیدی و خدماتی کشور با هدف “رونق تولید داخلی در معرض دید علاقه‌مندان و حامیان ایده و فناوری قرار گیرد.