ترویج فرهنگ درختکاری در تمامی ایام سال راهی برای پیشگیری از بحران محیط زیست است
ترویج فرهنگ درختکاری در تمامی ایام سال راهی برای پیشگیری از بحران محیط زیست است
آرمان تبریز-شهردار منطقه ۲ تبریز ترویج فرهنگ درختکاری را در تمامی ایام سال راهی برای پیشگیری از بحران محیط زیست دانست.

آرمان تبریز-شهردار منطقه ۲ تبریز ترویج فرهنگ درختکاری را در تمامی ایام سال راهی برای پیشگیری از بحران محیط زیست دانست.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، باقر خوشنواز در آیین تجلیل از خادمان سبز منطقه ۲ تبریز گفت: هر کدام از شهروندان به هر بهانه ای می توانند در ترویج فرهنگ درختکاری و حفاظت از محیط زیست اقدامات مفیدی انجام داده و الگویی برای دیگر شهروندان باشند.
وی با یادآوری حرکت فرهنگی دو تن از شهروندان ساکن در حوزه شهرداری منطقه ۲ تبریز اظهار کرد: رفتارهای ضد طبیعت انسان ها پیامدی جز بحران های محیط زیستی و تخریب طبیعت به همراه نداشته است و وجود افرادی همچون این عزیزان غنیمتی است که باید حفظ شود.
شهردار منطقه ۲ تبریز با اشاره به اینکه افزایش شهرنشینی و ساخت و سازهای دست بشر و گسترش جمعیت در طی سال های مختلف موجب فقر فضای سبز و افزایش آلاینده های طبیعت شده است، گفت: افزایش سرانه فضای سبز در محیط های زندگی انسان ها موجب جذب بیش تر، افزایش آرامش طبیعی و کاهش آثار دخالت انسان در محیط زیست می شود.
وی ادامه داد: این موضوع به قدری مشهود است که شهروندان در انتخاب محیط زندگی شخصی خود نیز به سمت فضاهای سبز و مملو از درخت می روند.
باقر خوشنواز با بیان اینکه سرانه فضای سبز در تبریز طی سال های گذشته به بیش از ۱۵متر مربع افزایش یافته است، تاکید کرد: شهرداری منطقه ۲ تبریز در سال‌های اخیر با مکان یابی و امکان سنجی های صحیح اقدامات خوبی در زمینه ساخت پارک و افزایش سرانه فضای سبز داشته است.
خوشنواز با اشاره به ساخت پارک هایی همچون عباس میرزا، ائل گلی، شمیم پایداری، پارک آتش نشانی، غازان و … در حوزه شهرداری منطقه ۲ تبریز افزود: خوشبختانه این منطقه از شهرداری تبریز سرانه ی فضای سبز خوبی را به خود اختصاص داده و در صدد هستیم که با همکاری شهروندان و همت مسئولان این میزان از سرانه فضای سبز را گسترش دهیم.
وی در پایان ضمن تقدیر از تمامی خانواده‌های سبزاندیش، ترویج دهندگان درختکاری و فعالان حوزه محیط زیست، گفت: امیدوارم با کمک شما عزیزان بازهم بتوانیم شهر تبریز را با عنوان «شهرسبز» در جهان بشناسانیم.
آیین تجلیل از خادمان سبز منطقه ۲ تبریز به مناسبت روز درختکاری با حضور اعضا شورای اسلامی شهر تبریز، شهردار منطقه ۲ تبریز، مدیر کل اداره سلامت، رییس اداره محیط زیست شهرستان تبریز، مشاورامور بانوان شهردار تبریز، معاونان و مدیران شهردارمنطقه ۲ و فعالان محیط زیست برگزار شد.
در این مراسم که با هدف تقدیراز شهروندان، خانواده‌های سبزاندیش و ترویج دهندگان درختکاری و فضای سبز حوزه منطقه دو برگزار شد، از فعالان حوزه محیط زیست تقدیر به عمل آمد.