برگزاری مراسم معارفه ابراهیم رئیسی در ۲۰ اسفند/ وضعیت فعلی دستگاه قضایی رضایت‌بخش نیست
برگزاری مراسم معارفه ابراهیم رئیسی در ۲۰ اسفند/ وضعیت فعلی دستگاه قضایی رضایت‌بخش نیست
آرمان تبریز-عضو کمیسیون حقوقی و قضایی گفت: مراسم معارفه ابراهیم رئیسی برای حضور در ریاست قوه‎قضائیه 20اسفند برگزار می‎شود و خبرهای حکایت از آن دارد که حکم او 17 اسفند صادر می شود.

آرمان تبریز-عضو کمیسیون حقوقی و قضایی گفت: مراسم معارفه ابراهیم رئیسی برای حضور در ریاست قوه‎قضائیه ۲۰اسفند برگزار می‎شود و خبرهای حکایت از آن دارد که حکم او ۱۷ اسفند صادر می شود.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،حسین رضازاده عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت خبر فوری درباره اینکه چه زمانی فعالیت رسمی ابراهیم رئیسی در قوه‎قضائیه شروع خواهد شد اظهارکرد: باتوجه به اخباری که منتشر

شده و آیت‎‌الله آملی لاریجانی در صحبت‎های روز گذشته خود نیز مطرح کرده حضور رئیسی در راس دستگاه قضایی نهای شده است و طی روزهای آینده باید منتظرصدور حکم وی از سوی مقام معظم رهبری باشیم.

وی افزود: باتوجه به اطلاعاتی که بنده در اختیار دارم قرار است ۲۰اسفندماه مراسم معارفه ابراهیم رئیسی برای حضور در ریاست قوه‎قضائیه انجام شود.

پیش از این آیت الله آملی لاریجانی با ارسال نامه ای از رهبر معظم انقلاب درخواست کرده بود رئیس جدید دستگاه قضایی را منتصب کنند تا او تمرکز بیشتری بر امور مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان داشته باشد و مقام معظم رهبری در پاسخ نوشتند: با پیشنهاد

به حق جنابعالی موافقم و آن را می‌پذیرم.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی درباره اینکه آیا رئیسی در جهت ایجاد تغییرات در ساختار دستگاه قضایی و معرفی نیروهای خود وارد عمل شده است تصریح کرد: فکر نکنم رئیسی در حال حاضر این اقدام را انجام دهند چراکه قطعا بعد از حضور در این نهاد مجاز به تغییرات در دستگاه قضایی هستند.

رضازاده با اشاره به اینکه رئیسی سابقه خوبی در دستگاه قضایی داشته است، تاکید کرد: طبیعی است که با یک اتخاذ یک برنامه‎ریزی کامل در جهت حل مشکلات وارد عمل شود چرا که مسائل و مشکلات در دستگاه قضایی به خصوص در حوزه کمبود نیروی انسانی بسیار جدی است.

وی گفت: اولویت رئیسی در دستگاه قضایی باید در جهت تسریع بخشیدن به پرونده‎های قضایی باشد چرا که متاسفانه در شرایط فعلی در بعضی از دادگاه باتوجه به اطلاعات بنده وقت رسیدگی برای سال ۱۴۰۰ تعیین شده است و این نقض صریح حقوق شهروندی است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: باید فرآیندی صورت گیردتا با همکاری نهادهایی چون مجلس مشکلات دستگاه قضایی حل شود چراکه وضعیتی که در حال حاضر در دستگاه قضایی وجود دارد رضایت‎بخش نیست و امیدواریم این روند با حضور رئیسی بهبود پیدا کند.