دیدار فرمانده نیروی انتظامی کشور با رئیس پلیس کشور ایتالیا
دیدار فرمانده نیروی انتظامی کشور با رئیس پلیس کشور ایتالیا
آرمان تبریز- فرمانده نیروی انتظامی در دیدار با رئیس پلیس کشور ایتالیا، بر ارتقاء همکاری های مشترک پلیسی دو کشور در مبارزه با جرایم سازمان یافته تاکید کرد.
آرمان تبریز- فرمانده نیروی انتظامی در دیدار با رئیس پلیس کشور ایتالیا، بر ارتقاء همکاری های مشترک پلیسی دو کشور در مبارزه با جرایم سازمان یافته تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار “حسین اشتری” در دیدار با “فرانکو گابریلی”رئیس پلیس ایتالیا، اظهار داشت: امیدوارم از سفر به ایران، خاطره ای خوب و به یاد ماندنی در نظر شما و هیئت همراه به یادگار بماند،

وی به سابقه تاریخی دو کشور ایران و ایتالیا اشاره و بیان کرد: پلیس دو کشور از گذشته تاکنون، تعاملات و ارتباطاتی در زمینه انتقال تجربه با یکدیگر داشته و دارند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه هم اکنون دوره هایی در راستای آموزش بین پلیس دو کشور برگزار می شود، گفت: امیدواریم این دوره ها افزایش یابد و از ظرفیت ها و تجربیات یکدیگر نهایت استفاده را ببریم.

سردار اشتری به برگزای هیئت های مختلف و نیز جلسات مشترک مسئولان پلیس ایتالیا درخصوص مبارزه با جرایم سازمان یافته، قاچاق انسان، مواد مخدر، سلاح و نیز مبارزه با تروریسم اشاره و بیان کرد: این جرایم امروز در بسیاری از کشورها وجود دارد که همکاری های مشترک قطعا می تواند در پیشبرد اهداف موثر باشد.

فرمانده نیروی انتظامی به دستاوردهای ناجا در ۴ دهه پس از پیروزی انقلاب، اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه نیروی انتظامی توانسته با استفاده از ظرفیت های داخلی و همکاری با پلیس کشورهای دوست، امروز به طور مستقل، پیشرفته و دانش بنیان مأموریت های خود را انجام دهد.

سردار اشتری با بیان اینکه باید همکاری ها و هماهنگی های لازم در برآورده شدن اهداف پلیس دو کشور از طریق افسران رابط صورت پذیرد  گفت: قطعا این همکاری ها می تواند ما را در مبارزه با جرایم سازمان یافته و نیز مبارزه با تروریسم که امروز بیشترین خسارت ها را به کشورهای مختلف وارد می کند، کمک کند.

وی، مبارزه با جرایم سایبری را از دیگر محورهای همکاری و توافقات بین دو کشور نام برد و افزود: در نیروی انتظامی ظرفیت های مناسبی وجود دارد که می توانیم از این اقدامات در این رابطه بهره برداری کنیم.

سردار اشتری، مبارزه با مواد مخدر را یکی دیگر از اولویت های پلیس جمهوری اسلامی ایران عنوان وتصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در این راه بیش از ۴ هزار شهید برای امنیت کشور و همچنین همسایگان و نیز جلوگیری از ترانزیت مواد مخدر به سایر کشورها از جمله اروپا تقدیم کرده چرا که معتقدیم جلوگیری از ترانزیت مواد به دیگر کشورها برای ما بسیار مهم است.

فرمانده ناجا، یکی دیگر از موضوعات همکاری را مبارزه با قاچاق انسان عنوان کرد و گفت: امروزه متأسفانه این معضل در بسیاری از کشورها صورت می گیرد و حتما باید از تجربیات خوب شما در این زمینه استفاده کنیم، انتظار داریم این موضوع نیز یکی از توافقات صورت گرفته بین ما باشد.

وی بر اهتمام ویژه پلیس جمهوری اسلامی ایران در موضوع مبارزه با قاچاق سلاح که متأسفانه امروزه در بسیاری از کشورها رخ می دهد اشاره و بیان کرد: پلیس جمهوری اسلامی ایران، برای مقابله و مبارزه با هر نوع کالایی که در کشوری قاچاق محسوب، مصمم است البته آماده همکاری در این زمینه هستیم.

فرمانده ناجا در خصوص استرداد مجرمان و اتباع دو کشور نیز به رئیس پلیس ایتالیا پیشنهاد داد، کمیته ای در این خصوص تشکیل و نتایج آن به روسای پلیس دو کشور منتقل شود.

سردار اشتری در پایان بر بازبینی تفاهم نامه هایی که در گذشته میان پلیس دو کشور منعقد شده، تاکید و خاطرنشان کرد: این آمادگی وجود دارد، در صورت نیاز تغییراتی در این تفاهم نامه صورت پذیرد البته این آمادگی و ظرفیت در پلیس بین الملل ایران که فعال و دارای تعامل خوبی با کشورهای عضو اینترپل است نیز وجود دارد تا اقدامات مزبور را انجام دهد.