عضویت رایگان کودکان و نوجوانان در مراکز کانون پرورش فکری 
عضویت رایگان کودکان و نوجوانان در مراکز کانون پرورش فکری 
آرمان تبریز-- مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان آذربایجان شرقی گفت: به مناسبت هفته ملی کودک، کودکان و نوجوانان استان به صورت رایگان در مراکز کانون استان عضو می شوند.

آرمان تبریز– مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان آذربایجان شرقی گفت: به مناسبت هفته ملی کودک، کودکان و نوجوانان استان به صورت رایگان در مراکز کانون استان عضو می شوند.

به گزارش خبرنگار ما؛  علی بینش با اعلام این مطلب گفت: کودکان ونوجوانان می توانند از ۱۳ تا ۱۹ مهرماه سال جاری با مراجعه به مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان د ر سراسر استان به عضویت رایگان مراکز درآیند.

وی افزود: بر این اساس کودکان و نوجوانان می‌توانند با عضویت در مراکز کانون، علاوه بر امانت کتاب، از فعالیت فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و دینی بهره‌مند شوند.

وی خاطر نشان کرد: این امکان در راستای روز جهانی و هفته ملی کودک و با هدف بهره‌مندی کودکان از فعالیت‌های متنوع فرهنگی، هنری و ادبی در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان و نیز تکریم خانواده ها فراهم شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی گفت: کانون پرورش فکری استان دارای ۳۵ مرکز فرهنگی، هنری شامل ۲۴مرکز ثابت،۴ مرکز سیار شهری، ۴ مرکز سیار روستایی و ۳ کتابخانه پستی می باشد و کودکان با عضویت در کانون می توانند از امکانات کانون پرورش فکری بهره مند گردند.

 بینش در ادامه به برخی از برنامه های شاخص هفته ملی کودک اشاره کرد و گفت: دیدار مدیر کل و کارشناسان و مربیان و اعضای مراکز تبریز با نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه محترم، بازدید مدارس  و برگزاری کارگاه های ادبی و هنری و انواع مسابقات در هفته ملی کودک، اجرای فعالیت های مختلف ویژه اعضا با نیاز های ویژه با همکاری مدارس استثنایی در مراکز فراگیر و ثابت، برگزاری جشنهای روز ملی کودک در کلیه مراکز استان و مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، تقدیر از اعضای کودک فعال، حضور کتابخانه های سیار استان در مدارس و مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین و اجرای فعالیت های متنوع فرهنگی هنری و ادبی، و… در اجرای ویژه برنامه های مشترک در طول هفته، حضور در نماز جمعه توسط برخی از مراکز استان، دیدار اعضا و مربیان با استاندار، فرماندار، مسئولین شهرستان و خانواده شهدا و امام جماعت در هفته ملی کودک، برگزاری بیش از ۲۱ نشست تخصصی با محوریت کودک و آموزه های عاشورایی ، سبک زندگی ایرانی اسلامی و موضوعات روز شمار هفته ملی کودک در مراکز استان، برگزاری جشن تولد شهید وحید فرهنگی والا و نمایشگاه آثار اعضا و معرفی شهید فرهنگی والا، تقدیر از کودکان فعال مراکز، جرای برنامه های متنوع فرهنگی ،هنری و ادبی ویژه کودکان مناطق کم برخوردار تبریز با هماهنگی ۴ دفتر تسهیل گری و اهدای کتاب و هدایا به کودکان و برگزاری نشست تخصصی با محوریت کودک از جمله برنامه هایی است که در این هفته برگزار می شود.

گفتنی است، برنامه‌های هفته ملی کودک در سال ۱۳۹۸ روزهای ۱۳ تا ۱۹ همزمان با سراسر کشور از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف برگزار می‌شود.