آرمان تبریز-استانداردسازی مشاغل پیمانکاری مشتمل بر 45 استاندارد، با همکاری همه جانبه شرکت های گاز استانی و با صرف 124 هزار نفر ساعت کار کارشناسی شده به سرانجام رسید.

آرمان تبریز-استانداردسازی مشاغل پیمانکاری مشتمل بر ۴۵ استاندارد، با همکاری همه جانبه شرکت های گاز استانی و با صرف ۱۲۴ هزار نفر ساعت کار کارشناسی شده به سرانجام رسید.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛، با برگزاری مراسم اختتامیه این اقدام مهم در حوزه صنعت گاز، مدیرعامل شرکت گفت: آذربایجان شرقی به عنوان دبیرخانه کمیته استانداردسازی مشاغل پیمانکاری، مسوٌولیت گردآوری اطلاعات، برگزاری جلسات مدون و ثبت و پیگیری امور مربوطه را بر عهده داشته و اولین برگزارکننده دوره های آموزشی برای نیروهای پیمانکاری بر اساس نیازها و استانداردهای مربوطه با هماهنگی سازمان فنی و حرفه ای استان می باشد.

سیدرضا رهنمای توحیدی در ادامه توضیح داد:استانداردسازی مشاغل در ۴ فاز مطالعاتی به منظور تعیین نفرات خبره در شرکت ملی گاز ایران، فاز مصاحبه جهت شناسایی تجارب و تعیین نفرات ذیصلاح، فاط تجزیه و تحلیل شغلی و فاز نهایی سازی استانداردها با مجموع ۱۲۴ هزار نفر ساعت کار کارشناسی شده و توسط ۱۲۵ همکار خبره در شرکت ملی گاز ایران محقق گردیده است.

وی با اشاره به همکاری های تنگاتنگ شرکت گاز و سازمان فنی و حرفه ای استان در خصوص مشاغل پیمانکاری تصریح کرد: ۶۷ هزار نفر دوره آموزشی در مجموع برای نیروهای امدادی و کنتورخوانی در این استان برگزار گردیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان در پایان یادآور شد: نیروهای پیمانکاری به سبب ماهیت امور محوله، نیاز به آموزش های لازم اعم از نحوه ارتباط با مردم، انطباق وظایف اجرایی با نیازهای مردمی،چارت مجازی، تطابق پرداخت و سعه صدر و … دارند که این استانداردها با مدنظر قرار دادن تمامی این موارد، تأمین کننده نیازهای آموزشی این بخش خواهد بود.

لازم به ذکر است که مجموعه استانداردهای تدوینی جهت اجرا به سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان ارائه گردید.