آرمان تبریز-رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس تأکید کرد: هیچ‌کسی حق ندارد مصوبات قانونی مجلس را زیر سوال ببرد و از اجرای آن استنکاف کند.

آرمان تبریز-رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس تأکید کرد: هیچ‌کسی حق ندارد مصوبات قانونی مجلس را زیر سوال ببرد و از اجرای آن استنکاف کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سیدناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۲ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی طی تذکری با اشاره به برخی اظهارات در مورد عدم اجرای مصوبه مجلس توسط دولت در مورد افزایش حقوق گفت: مجلس قانونی را تصویب کرده که در مقابله با بی‌عدالتی است و مبلغی را برای اضافه شدن حقوق و مزایا در سال۹۸ در نظر گرفته و راهکاری را مجلس ارائه کرد که با عدالت تناسب داشته باشد اما دولت می‌گوید ما امکان اجرای آن را نداریم؛ این را اجرا نمی‌کنم و من انتظار دارم رئیس مجلس از جایگاه مجلس و مصوبه آن دفاع کند.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر تأکید کرد: دولت حق ندارد به این مصوبه عمل نکند و هر کسی که یک حرفی زد نباید روی آن حساب کرد و بی‌جا کردند که این حرف را زدند.

نماینده مردم فلاورجان در ادامه و در تذکر دیگری اظهار داشت: همکاران ما می‌گویند حدود ۱۱۱ حزب مصوب داریم و اگر حزبی که کل اعضای آن کمتر از هزار نفر است و یک حزب خانوادگی است بخواهند لیست بدهند چه اتفاقی می‌افتد. در دوره گذشته همان‌طور که آقای گودرزی گفتند برخی افراد با پرداخت دو میلیارد تومان نام خود را در لیست انتخاباتی اضافه کردند و ما با حزبی کردن انتخابات می آییم برای افراد مختلف کاسبی درست می‌کنیم و این پیام را می‌دهیم اگر کسی بخواهد در لیستی قرار بگیرد باید فلان مبلغ را پرداخت کند و آیا چنین مجلسی که افراد با پرداخت پول وارد آن می‌شوند، می‌تواند از حق مردم دفاع کند.

به گزارش خانه ملت، رئیس جلسه علنی امروز مجلس در پاسخ به این تذکر نیز تصریح کرد: در حال حاضر نیز همین ۱۰۰ حزب موجود مگر برای انتخابات لیست نمی‌دهند، قطعاً پاسخ این است که لیست می‌دهند، لذا پیشنهاد مجلس تغییر خاصی ایجاد نمی‌کند و می‌گوید فقط می‌توان به جای نام افراد، نام لیست را در صندوق آراء انداخت و در کنار آن مستقلین نیز می‌توانند در انتخابات حضور پیدا کنند لذا تفاوت خاصی با این مصوبه ایجاد نمی شود و تفاوت در جای دیگری است.