آرمان تبریز-معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی بر حفظ دام مولد و پیشگیری از خروج غیرقانونی دام زنده از استان تأکید کرد.

آرمان تبریز-معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی بر حفظ دام مولد و پیشگیری از خروج غیرقانونی دام زنده از استان تأکید کرد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز، بابک محبوب علیلو در نهمین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان در سال ۱۳۹۷ که در خصوص نحوه اجرای شیوه نامه ضوابط اختصاصی حمل و نقل و نگهداری دام زنده موضوع ماده ۲ دستورالعمل تبصره ۴ الحاقی ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد با اشاره به اینکه بخش قبل توجهی از دام خروجی از استان، دام مولد و ماده است، بر حفظ دام مولد و پیشگیری از خروج غیرقانونی دام زنده از استان تأکید کرد.
وی همچنین خواستار مدیریت جهادی مسئولین و تعامل اطلاعاتی دستگاه های استانی در پیشگیری از قاچاق دام زنده و سایر اقلام اساسی شد و با اشاره به اینکه مبدأ خروج دام زنده از استان عمدتاً شهرهای کوچک و روستاها هستند بر استفاده از ظرفیت شوراهای اسلامی شهرها، روستاها و دهیاران و ظرفیت بسیج مردمی با حمایت و پشتیبانی قضایی دادگستری کل استان تأکید کرد.
رییس کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز دادگستری استان حباب ایجاد شده در قیمت اقلام و کالاهای اساسی را غیرواقعی دانست و با تأکید بر ضرورت تلاش در جهت مهار قیمت ها، از قاطعیت و جدیت مسئولین قضایی استان در تحقیق، تعقیب و رسیدگی به تخلّفات و جرایم در واحدهای قضایی خبر داد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ضمن تأکید بر ضرورت همگرایی و هم افزایی در استفاده از ظرفیت های قانونی و اجرایی دستگاه ها، به مشکلات موجود در فرآیند عرضه و توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم اشاره و نظارت های موجود را ناکافی دانسته و از دستگاه های متولی و مسئول خواست با تدوین و تعریف ساز و کار هدفمند و بازدارنده نسبت به تقویت، گسترش و تشدید چترهای نظارتی بر مراکز و واحدهای عرضه کننده کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی و برخورد قاطع و بدون اغماض با افراد سودجو و فرصت طلب اقدام و در آن خصوص از هیچ کوششی فروگذار نکنند به نحوی که نتایج اقدام های کنترلی و نظارتی برای مردم عزیز در تأمین نیازهای خویش ملموس تر شود.
محبوب علیلو با اشاره به ضرورت تأمین امنیت غذایی و سلامت عمومی، بر اهمیت و حساسیّت مقوله پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور تأکید کرد و از دستگاه های مربوطه خواست تا با اعمال نظارت مستمرّ بر فرآیند واردات و روند توزیع کالاهای مذکور، از بروز مشکلات در آن حوزه به جدّ جلوگیری کنند.