آرمان تبریز -عصر روز ۱۱ اسفنده ماه ۹۷ برف و کولاک شدید برجاده های روستای کلم در شهرستان ورزقان چیره شده و ساز سوز سرما نیز بر پیکره کوههای سربه فلک کشیده فائق آمده بود .

آرمان تبریز -عصر روز ۱۱ اسفنده ماه ۹۷ برف و کولاک شدید برجاده های روستای کلم در شهرستان ورزقان چیره شده و ساز سوز سرما نیز بر پیکره کوههای سربه فلک کشیده فائق آمده بود .

او همچنان می نواخت غافل از اینکه نوجوانی در این میان مبتلا به بیماری آسم  با این حملات نفس گیر و کشنده دست به گریبان است و راه تنفسش هر لحظه دردناک و ملتهب تر می گردد.

پس از اطلاع به مدیریت مجتمع مس سونگون ؛محمدحسین ایازی مدیر پشتیبانی و همکارانش اسلام زارع پور و محمود روشنی با اعلام آمادگی در شرایط سخت عازم روستای کلم شده و پس از ساعت ها تلاش بالاخره با پاکسازی و مسیرگشایی از برف و کولاک این کودک را نجات و برای ادامه درمان به مراکزدرمانی اعزام نمودند .

گفته می شود؛برای اجرای این ماموریت در شرایط حاد، مهندس شریفی مدیر مردمی مجتمع مس سونگون تاکیدکرده بود، لازم است به هر ترتیب مسیر روستای فوق درکمترین زمان بازگشایی و نجات این کودک در اولویت عملیاتی گردد .

در بین انسان ها و در جامعه گاهی برخی از افراد چنان به سرنوشت دیگران احساس دلبستگی و مسئولیت می‌کنند که گویی به تنهایی عهده‌دار کار همه هستند و همواره آخرین حد بخشش و نهایت از خود گذشتگی و ایثار نسبت به دیگران را نشان می‌دهند.

همه ما نمونه اینها را در دوران کودکی در کتاب‌های درسی مرور کرده و در حافظه خود به یادگار داریم و نیک می دانیم  که ایثار و از خودگذشتگی حد و مرز نداشته و ندارد و چه زیبا ، سعدی علیه الرحمه این شعر را سروده است:

بنی‌آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به‌درد آورَد روزگار
دگر عضوها را نمانَد

قرارتو کز محنت دیگران بی‌غمی
نشاید که نامت نهند آدمی

همچنین بخشدار مرکزی و فرماندار شهرستان ورزقان نیز برای اجرای این ماموریت درخواست امدا هوایی کرده بودندکه به علت کولاک شدید این امکان برآورده نشد و این مردان سخت کوش و شکست ناپذیر همچون قبل ،یک بار دیگر ازخودگذشتگی را معنی نموده و این واژه زیبا را برای همیشه درآرشیو تاریخ قره داغ ثبت نمودند.

یادآوری این مهم ضروری هست که ،ایران زمین همواره مملو از خودگذشتگی ها بوده و ۸ سال دفاع مقدس نیز نمونه بارز آن است، آنانکه که در آن روزها آبدیده تر شده اند این روزها بیشتر مرد عمل هستند؛ تا باد چنین باد.