آرمان تبریز-عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه مجلس از هیچ کمکی برای مبارزه با فساد دریغ نمی کند بر ضرورت جلوگیری از فعالیت قضات و کارکنان فاسد در دستگاه قضا تاکید کرد.

آرمان تبریز-عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه مجلس از هیچ کمکی برای مبارزه با فساد دریغ نمی کند بر ضرورت جلوگیری از فعالیت قضات و کارکنان فاسد در دستگاه قضا تاکید کرد.
جلیل رحیمی جهان‌آبادی  اظهارات رئیس دستگاه قضا مبنی بر اخراج قضات ناصالح و فاسد را مثبت ارزیابی کرد و گفت: عملکرد حجت‌الاسلام رئیسی در طول فعالیت ۵ ماهه در دستگاه قضا بیانگر این است که انتخاب ایشان از سوی مقام معظم رهبری انتخابی بسیار شایسته و حساب شده بوده است.
عملکرد رئیس دستگاه قضا در مبارزه با فساد به افزایش اعتماد مردم نسبت به نظام کمک می‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملکرد رئیس دستگاه قضا در مبارزه با فساد به افزایش اعتماد مردم نسبت به نظام کمک می‌کند، افزود: از سویی باعث دلگرمی تمامی دستگاه‌ها و مسئولان پاکدست نظام خواهد شد.

وی ادامه داد: مسئولانی در کشور بدون هیچ گونه توقعی صادقانه در حال خدمت هستند این در حالی است که برخی افراد با بدبین کردن مسئولان نظام، عملکرد مسئولان پاکدست را زیر سوال می‌برند.

قوه قضائیه باید ملجا، مداقع حقوق و پناهگاه مردم باشد

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس دهم، با بیان اینکه قوه قضائیه باید ملجا، مداقع حقوق و پناهگاه مردم باشد، تصریح کرد: نباید به قضات و کارکنان فاسدی که به هر دلیلی، آبروی دستگاه قضا و جایگاه شریف قضاوت و نظام مقدس اسلامی را از بین می‌برند اجازه فعالیت داده شود.

مبارزه با فساد باید از دستگاه قضا شروع شود

رحیمی جهان‌آبادی با بیان اینکه مبارزه با فساد باید از دستگاه قضا شروع شود، ادامه داد: به طور قطع فعالیت قضات فاسد در قوه قضائیه اعتماد عمومی را خدشه‌دار خواهد کرد؛ حجت الاسلام رئیسی با دقت و شجاعت در حال مبارزه با فساد است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، افزود: اخبار و اطلاعاتی که از مبارزه گسترده و اصولی حجت‌الاسلام رئیسی با فساد منتشر می‌شود مایه دلگرمی و خوشحالی ما نمایندگان مجلس است و به طور قطع مجلس از هر کمکی به ویژه قانونگذاری برای مبارزه با فساد و حمایت از دستگاه قضا فروگذار نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

برخورد با مفسدان اقتصادی در زمان متعارف، مطالبه جدی مردم

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: بسیار خرسندیم که حجت الاسلام رئیسی مبارزه با فساد را از درون قوه قضائیه شروع کرده و بی شک راه و مسیر ایشان بسیار دقیق است؛ می طلبد رعایت حقوق شهروندی در رسیدگی‌های قضائی مورد توجه جدی قرار گرفته و با قضات فاسدی که رفتارشان در شان جمهوری اسلامی ایران نیست مبارزه شود.

  • منبع خبر : خانه ملت