آرمان تبریز-معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز گفت: شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان بازوی اجرایی و فنی شهرداری تبریز است.

آرمان تبریز-معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز گفت: شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان بازوی اجرایی و فنی شهرداری تبریز است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛محمد حسین اسحقی در حاشیه بازدید خود از شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان اظهار داشت: این شرکت یکی از بازوهای اجرایی و فنی شهرداری تبریز بوده و در حال کمک به سیستم عمرانی شهرداری تبریز است.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته آنچنان از ظرفیت بالای شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان استفاده نمی شد، ادامه داد: ولی در سال های اخیر وضعیت اقتصادی کشور باعث شد تا بیش از پیش از توان داخلی مجموعه استفاده کنیم.

اسحقی با تاکید بر ضرورت استفاده از توان داخلی مجموعه شهرداری تبریز گفت: اقتصاد مقاومتی ضرورت وضعیت فعلی اقتصاد کشورمان است. در شهرداری تبریز نیز توجه ویژه ای به استفاده از ظرفیت و توان داخلی داریم و شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان در این خصوص گام های مهم و مثبتی برداشته است.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با بیان اینکه شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان همچون سازمان عمران هم تولید کننده و هم اجرا کننده است، افزود: شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان مجموعه اجرایی و عملیاتی است.

اسحقی همچنین به افتتاح کارخانه آسفالت شهرداری تبریز نیز اشاره کرد و گفت: با افتتاح این کارخانه بعداز ۲۵ سال شاهد خودکفایی شهرداری تبریز در زمینه تولید آسفالت هستیم. در این کارخانه روزانه بیش از ۱۲۰۰ تن آسفالت باکیفیت تولید می شود.

خرید دستگاه پیشرفته اتوماتیک تولید قطعات پیش ساخته بتنی

وی با اشاره به اینکه آسفالت و بتن و مشتقات آنها از نیازهای ضروری شهرداری تبریز در پروژه های عمرانی است، گفت: پس از خودکفایی در زمینه آسفالت، برای تولید بتن نیز بعداز ماه ها تلاش موفق شدیم دستگاه پیشرفته اتوماتیک تولید قطعات پیش ساخته بتنی را وارد این مجموعه کنیم.

وی با بیان اینکه پتانسیل بالایی در این شرکت داریم، گفت: با تولید بتن نیازهای اساسی در این شرکت برطرف می شود، با این دستگاه ها توانایی تولید باکیفیت انواع کف پوش، انواع کانال ها، جداول و مبلمان شهری را بدست می آوریم.

اسحقی با بیان اینکه این کارخانه توانایی این را دارد که قطعات باکیفیت تولید کند، ادامه داد: این کارخانه توان رقابت با کارخانه های بیرون را دارد چراکه به لحاظ کمی و کیفی قدرت بالایی دارد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه پیشرفته اتوماتیک تولید قطعات پیش ساخته بتنی تولید ترکیه و تحت لیسانس آلمان است، ادامه داد: در یک شیفت کار می توان در این کارخانه ۱۱۰۰ متر مربع کف پوش، ۹۰۰۰ جدول و ۱۵۰ متر مکعب قطعه بتنی تولید کرد.

حمایت شهرداری تبریز از شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان

مدیرعامل شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان نیز در این خصوص به خبرنگار شهریار گفت: شهرداری تبریز از شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان حمایت زیادی کرده است.

حسن گنجی با اشاره به اینکه این شرکت ۲۳۰ نفر پرسنل دارد، گفت: با ورود دستگاه پیشرفته اتوماتیک تولید قطعات پیش ساخته بتنی به شرکت شاهد تحول عظیمی در زمینه تولید قطعات بتنی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه وضعیت مالی این شرکت ۹ ماه پیش خوب نبود، گفت: ما اکنون وضعیت مالی خوبی در سایه حمایت های اعضای هیات مدیره و حمایت شهردار تبریز داریم.

گنجی سپس با تاکید بر اینکه ارزش ریالی دستگاه پیشرفته اتوماتیک تولید قطعات پیش ساخته بتنی بالای ۳ میلیارد تومان است، گفت: ما در این شرکت و توسط این دستگاه های پیشرفته تولیدات باکیفیت بتنی خواهیم داشت.