آرمان تبریز-تبيين راهكارهاي مصرف صحيح آب در جهت ارتقاي فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب و اسراف نکردن آن، بهترین راه برای سپاس از خالق یکتاست.

آرمان تبریز-تبیین راهکارهای مصرف صحیح آب در جهت ارتقای فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب و اسراف نکردن آن، بهترین راه برای سپاس از خالق یکتاست.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ مهندس ایمانلو مدیرعامل شرکت در سومین روز از هفته صرفه جویی بصورت تلفنی در برنامه زنده رادیویی سحرلر  به منظور تبیین اهمیت جایگاه آب در زندگی روزمره شهروندان و نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه آب و صرفه جویی در مصرف آب حضور یافته و ضمن پاسخگوئی به سوالات مجری برنامه نسبت به تشریح اهمیت و جایگاه آب در جامعه در هفته صرفه جویی در مصرف آب پرداخت .

مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به شروع فصل تابستان و افزایش مصرف آب شهروندان عزیز و اقدامات شرکت آب و فاضلاب در این راستا گفت : با آغاز فصل گرما و افزایش نیاز و تقاضا برای مصرف آب ، مشکلات و کمبودهای آبی بیش از گذشته آشکار می شود و لزوم صرفه جویی در مصرف آب اهمیت ویژه ای پیدا می کند به همین جهت نخستین هفته تابستان هر سال بنام هفته صرفه جویی در مصرف آب در سراسر کشور نامگذاری شده است . در این راستا شرکت اب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی نیز تلاش می کند تا توجه و نگاه جامعه ، مردم و مسئولین را به موضوع حیاتی آب معطوف نماید و با بهره گیری از همکاری های جمعی و مشارکت همگانی و فرهنگ سازی و آموزش راههای درست مصرف آب در حفظ و صیانت از منابع آب دست یابد .لذا لازمست مشترکین و همشهریان عزیز نهایت دقت و صرفه جویی را در استفاده صحیح آب مدنظر داشته باشند .

مدیر عامل شرکت ادامه داد : در حال حاضر بخشی از آب مورد نیاز کلانشهر تبریز به صورت فرا استانی و با صرف هزینه و انرژی زیاد تامین می شود. علاوه بر این آب شهر تبریز از چاههای دامنه های سهند و هم چنین از سد نهند تامین می شود لذا لازم است مشترکین عزیز با توجه به مشکلات تامین و توزیع نهایت دقت وصرفه جویی را در استفاده صحیح آب مد نظر قرار دهند. میزان تولید ، تامین و توزیع آب در پیک مصرف در سطح استان حدودا ۹ مترمکعب در ثانیه و در تبریز در حدود ۵ مترمکعب در ثانیه می باشد.

مهندس ایمانلو درادامه به صرفه جویی ۱۰ درصدی در مصرف آب توسط مشترکین و رعایت الگوی مصرف اشاره کرد  و از شهروندان در خواست نمود توصیه های شرکت آب و فاضلاب استان را جدی بگیرند تا در خصوص آب مصرفی دچار مشکل نشوند .

مدیرعامل شرکت همچنین ضمن درخواست مجدد از همشهریان عزیز درخصوص عدم اسراف آب شرب بهداشتی و صرفه جویی درخصوص این مایه حیات گفت : الگوهای توصیه شده برای مصارف سرانه خانگی برای هر نفر۱۵۰ لیتر در شبانه روزبوده که متاسفانه در استان ما ۱۹۰ لیتر می باشد که در این راستا اولویت مهم شرکت حفاظت از منابع آب و ترویج فرهنگ صحیح مصرف بهینه آب بوده و این نیازمند تغییر در نگرش مدیریت مصرف آب می باشد که امیدواریم شهروندان محترم با رعایت آنها و دقت در نحوه مصرف آب از اتلاف بیشتر مایه حیات جلوگیری نمایند.

مهندس ایمانلو اضافه کرد : صرفه جویی در مصرف آب ، ضرورتی اجتناب ناپذیر برای حفاظت از منابع آبی است و موثرترین راه مدیریت مصرف و صرفه جویی آب توسط همه مردم می باشد. همه می دانند که اگر هر مشترک بتواند نقشی هرچند اندک در صرفه جویی آب ایفا کند، با توجه به تعداد زیاد مشترکان، درنهایت مقدار زیادی آب صرفه جویی خواهد شد.

وی افزود : شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی تمهیدات و برنامه ریزی لازم را برای مدیریت بهینه منابع آب و استفاده درست و صحیح اتخاذ نموده است.

مدیر عامل شرکت در پایان افزود : کلیه کارکنان شرکت آب و فاضلاب در سطح استان نیز به صورت شبانه روز فعال هستند تا به مردم شریف استان خدمات رسانی مطلوب انجام و اصلی ترین نیاز شهروندان یعنی آب را با کمیت و کیفیت مناسب و به نحو مطلوب به مشترکین گرامی برسانند.  ایازی