آرمان تبریز-مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی در جلسه شورای فنی بیمه سلامت استان از پرداخت بیش از 500 میلیارد ریال به سیستم سلامت و موسسات طرف قرارداد استان طی چند روز گذشته خبر داد.

آرمان تبریز-مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی در جلسه شورای فنی بیمه سلامت استان از پرداخت بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال به سیستم سلامت و موسسات طرف قرارداد استان طی چند روز گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما؛ وحید مجیدی با اشاره به پرداخت های چند روز گذشته به موسسات طرف قرار داد استان گفت: نزدیک به ۵۰۰ میلیارد ریال از مطالبات داروخانه ها ،مراکز پاراکلینیک و بیمارستانهای خصوصی ، بیمارستانهای دولتی و سطح یک روستایی فرودین ماه سال جاری پرداخت شده است.

مدیر کل بیمه سلامت استان به جزئیات پرداخت ها نیز اشاره کرد و افزود: بیش از۱۵۸ میلیارد ریال از مطالبات فروردین ماه ۱۳۹۸داروخانه ها،پاراکلینیک ،پزشکان و بیمارستانهای خصوصی ودولتی غیر دانشگاهی و همچنین بیش از ۳۱۷ میلیارد ریال از مطالبات ۷۰ درصد فروردین ماه ۹۸ بیمارستانهای دولتی دانشگاهی و ۸۰ درصد فروردین ماه ۹۸ سطح یک بیمه روستایی استان پرداخت گردید.

وی با تاکید بر به روز بودن پرداختی ها در بیمه سلامت، گفت: مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی تا آذر ماه سال۹۷ و موسسات و بیمارستان های خصوصی تا آبان ماه سال گذشته پرداخت شده است.

مدیر کل بیمه سلامت استان با قدردانی از همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مدیریت هزینه ها، تاکید کرد: اگر همکاران ما در بخش های مختلف استان، سقف بودجه تعیین شده برای سال ۹۷ را رعایت نمی کردند، میزان بدهی بیمه سلامت در سال ۹۷ مبلغی بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان می‌شد، اما با مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی، بدهی سال ۹۷ مبلغ بدهی به یک هزار میلیارد در کل کشور رسید.

وی همچنین با تاکید بر پایلوت بودن چهارپروژه الکترونیکی در استان آذربایجان شرقی نیز گفت: طرح استحقاق سنجی که از سال پیش درتمام بیمارستانهای دولتی آغاز شده بیش از ۹۳ درصد پیشرفت داشته است.

دکتر مجیدی افزود : بیش از ۱۲درصد بخش خصوصی ، موسسات و پزشکان طرف قرارداد استان از پروژه نسخه نویسی الکترونیکی که از خرداد ماه سال جاری آغاز شده است استفاده می کنند.

وی به پیشرفت پروژه نسخه نویسی الکترونیکی در سطح شهرستانهای استان اشاره کرد و گفت: شهرستان های مرند و مراغه به ترتیب رتبه اول و دوم در اجرای طرح پروژه نسخه نویسی الکترونیکی در شهرستان های استان هستند امیدواریم با همکاری بیشتروزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت هرچه زودتر این طرح به صورت کامل محقق گردد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در سال ۹۸ با پیگیری ها و تخصیص اعتبارات لازم شاهد تداوم روند پرداخت مطالبات طرف های قرارداد باشیم .