آرمان تبریز-مدیر جهادکشاورزی شهرستان چاراویماق از افتتاح پروژه های عمرانی و سیستم های نوین آبیاری به مناسبت گرامیداشت هفته جهادکشاورزی در این شهرستان خبر داد.

آرمان تبریز-مدیر جهادکشاورزی شهرستان چاراویماق از افتتاح پروژه های عمرانی و سیستم های نوین آبیاری به مناسبت گرامیداشت هفته جهادکشاورزی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما؛  مهندس ناصر نوروزی ضمن بیان این مطلب افزود: در گرامیداشت هفته جهادکشاورزی ۴ پروژه (پروژه کانال انتقال آب روستای ناچیت و ۳ پروژه سیستم آبیاری تحت فشار) با حضور فرماندار و مسئولین این شهرستان به بهره برداری رسید.

وی گفت: پروژه های افتتاح شده کانال انتقال آب روستای ناچیت بطول ۱ کیلومتر و آبیاری تحت فشار جمعاً به مساحت ۸ هکتار که ۲٫۱ هکتار بصورت آبیاری قطره ای و ۵٫۹ هکتار در قالب آبیاری قطره ای می باشد که در کل سه میلیارد و چهار صد و هشتاد و چهار میلیون ریال( دو میلیارد و صد میلیون ریال اعتبار برای کانال ناچیت و یک میلیارد و سیصد و هشتاد و چهار میلیون ریال برای اجرای آبیاری تحت فشار) هزینه شده است.

مهندس نوروزی اظهار کرد: با توجه به حمایتها و کمک های بلا عوضی که توسط دولت برای اجرای پروژه های عمرانی و سیستمهای نوین آبیاری پرداخت می شود استقبال کشاورزان از این طرح ها بسیار مطلوب بوده است، بطوریکه در طی چند سال اخیر نزدیک به ۲۰۰ هکتار از مزارع و باغات این شهرستان به سیستم های آبیاری نوین مجهز گردیده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان چاراویماق افزایش راندمان آبیاری، صرفه جویی در مصرف آب، افزایش سطح زیرکشت ، افزایش تولید، افزایش کیفیت محصول، کاهش هزینه ها، جلو گیری از ایجاد رواناب و فرسایش خاک را از اهداف و مزایای سیستم های نوین آبیاری بر شمردند.

وی در خاتمه اعلام نمود: با توجه به حمایت ها و مساعدت های دولت در زمینه احداث کانال های انتقال آب و اجرای سیستم های نوین آبیاری امید است که در سال های آتی نیز گام های اساسی در این زمینه به مراتب بیشتر و بهتر از گذشته برداشته شود و از کشاورزان عزیز هم دعوت می شود در زمینه احداث کانال های آبیاری مشارکت عملی و در تجهیز مزارع و باغات خود به سیستم های نوین آبیاری به مدیریت جهادکشاورزی و مراکز خدمات جهادکشاورزی مراجعه نمایند.