آرمان تبریز- رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: احیای فرهنگ جهادی و روحیه بسیجی، ضرورت اصلی شرایط امروز استان و کشور است.

آرمان تبریز- رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: احیای فرهنگ جهادی و روحیه بسیجی، ضرورت اصلی شرایط امروز استان و کشور است.

به گزارش خبرنگار ما؛  مهندس اکبر فتحی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارمندی شهید کسایی که با حضور سرهنگ پاسدار حسن صفدری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه امامت تبریز برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: هدف از برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر از زحمات سرهنگ دوم پاسدار جناب آقای خدایی و عرض خیرمقدم و آرزوی موفقیت برای جناب سرهنگ محرمی در مسئولیت جدیدشان می باشد.

وی گفت: وقتی انسان به آینده نگری حضرت امام خمینی (ره) توجه می کند که باعث و بانی بوجود آمدن مدیریت جهادی و روحیه بسیجی در کشور می باشند، با عنایت به شرایط تحریم اقتصادی و جنگ تمام عیار اقتصادی آمریکای جنایتکار و ایادی آن بر علیه میهن اسلامی درمی یابیم که بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نیازمند احیاء کردن برخی از تفکرات و فرهنگ های اوایل انقلاب منجمله احیاء فرهنگ بسیجی و مدیریت جهادی در جامعه هستیم.

مهندس فتحی ادامه داد: واقعیت این است که ما در سازمان جهادکشاورزی استان این کار را شروع کرده ایم، تاسیس جهادسازندگی و فعالیت آن در محرومیت زدایی از مناطق محروم کشور و بعد از شروع جنگ تحمیلی نقش آن در مهندسی رزمی مناطق مختلف جنگی امری غیرقابل انکار است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اضافه کرد: نقشی که جهادسازندگی در طول جنگ و قبل از آن در خصوص توسعه کالبدی روستاهای استان انجام داده است بر کسی پوشیده نیست اگر در مقطعی به فرهنگ جهادی بی توجهی شده بعدها مشاهده می کنیم که پشت اینکار تفکری قوی و محکم وجود داشت که در شرایط فعلی کشور باید آن فرهنگ مجدداً احیاء شود.

وی گفت: اگر در جنگ اقتصادی با روحیه جهادی و روحیه بسیجی به جلو پیش نرویم نباید منتظر توفیقات آنچنانی باشیم.

مهندس فتحی افزود: اگر عنوان بسیجی به شخصی تعلق می گیرد باید تمام شرایط بسیجی واقعی در فرد مورد نظر نمود عینی پیدا کند، بسیجی در وضعیت فعلی حاکم بر کشور بایستی یک سر و گردن بیشتر از افراد عادی جامعه نقش آفرینی کند.

وی با اشاره به ادعای دروغین استکبار جهانی مبنی بر عدم تحریم مواد غذایی علیه کشور گفت: موانع و مشکلات نقل و انتقال ارز برای تامین نهاده های دامی جهت ادامه فعالیت مرغداری های استان و کشور برای تهیه و تامین گوشت مرغ این ادعای کذب آنها را برملاء می سازد، بنابراین با شرایط موجود مدیریت جهادی و فرهنگ بسیجی تنها راهکار مفید و موثر برای حل و فصل مشکلات کشور بوده و باید زنده و ترویج شوند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در پایان سخنان خود تاکید کرد: مسائل و معضلات امروز با شرایط عادی و طبیعی تفاوت بسیار دارد و خانواده بزرگ جهادکشاورزی با احیاء فرهنگ جهادی و الگو برداری از فرهنگ بسیجی گامهای موثرتری در جهت راهگشایی موانع موجود برخواهد داشت.