آرمان تبریز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، از ساماندهی و تامین زیرساخت های کمپ گردشگری اسبفروشان شهرستان سراب خبر داد.

آرمان تبریز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، از ساماندهی و تامین زیرساخت های کمپ گردشگری اسبفروشان شهرستان سراب خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز، “مرتضی آبدار” با بیان اینکه زیر ساخت های اقامتی یکی از مهمترین مولفه های صنعت گردشگری است، ادامه داد: کمیت و کیفیت این زیر ساخت ها در افزایش فعالیت های گردشگری به ویژه در جذب گردشگر موثر است.کمپ های گردشگری یکی از ظرفیت های پرکاربردی است که در این حوزه جایگاهی ویژه داشته و توسعه آن در منطقه ای چون آذربایجان امری ضروری محسوب می شود که این اداره کل توسعه این بخش را در سطح استان، در دستور کار قرار داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به ساماندهی و تامین زیرساخت های کمپ گردشگری اسب فروشان شهرستان سراب، گفت: در راستای توسعه و تقویت ظرفیت های گردشگری این شهرستان، پروژه ساماندهی و تامین زیرساخت گردشگری کمپ گردشگری آبگرم اسب فروشان در حال تداوم و اجرا است.

آبدار ضمن بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان با نظارت بر اجرای پروژه های گردشگری استان در صدد تکمیل و تسهیل روند عملیاتی آن ها است، به پیگیری ساماندهی راه دسترسی کمپ گردشگری اسبفروشان اشاره کرد و گفت: تاکنون در مسیر راه دسترسی به کمپ گردشگری اسب فروشان به طول ۶ هزار و ۸۰۰ متر مربع آسفالت ریزی، لکه برداری و آسفالت های تخریب شده جمع آوری شده است.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۸۴ تاکنون در کمپ گردشگری اسب فروشان، ۲۵ واحد آلاچیق، ساختمان سرویس بهداشتی و ساختمان بوفه، محوطه سازی وکف سازی بین آلاچیق ها، ساختمان نمازخانه، احداث پل فلزی برای ارتباط کمپ با ساختمان آبگرم، احداث و اصلاح راه ورودی به کمپ گردشگری اجرا شده است.

آبدار در پایان با اشاره به مراحل آتی عملیات ساماندهی و تامین زیر ساخت کمپ گردشگری اسب فروشان، اظهار کرد: عملیات اجرایی تامین زیرساخت گردشگری شهرستان سراب تاکنون با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صورت گرفته است که اجرای مراحل آتی این عملیات اعم از اصلاح مابقی مسیر آسفالت ریزی شده، ادامه احداث ساختمان نمازخانه و ساختمان بوفه، محوطه سازی و کف سازی بین آلاچیق ها و توسعه کمپ با اعتباری به میزان ۳ میلیارد تومان محقق خواهد شد.