آرمان تبریز- معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی به تشریح جزئیات درآمد های حاصل از زکات در سال 97 و موارد مصرف آن در استان پرداخت.

آرمان تبریز- معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی به تشریح جزئیات درآمد های حاصل از زکات در سال ۹۷ و موارد مصرف آن در استان پرداخت.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز، بهروز شریف معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: مردم نیکوکار استان در سال ۹۷ با پرداخت ۲۵ میلیارد و ۱۸۷ میلیون تومان زکات، رشد ۷۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ به ثبت رساندند.

وی ضمن تاکید بر اهمیت این فریضه الهی، افزود: ۵۷ درصد از زکات جمع آوری شده در سال قبل برای امور محرومان هزینه شده و بقیه درآمد حاصل نیز در پروژه های عام المنفعه مصرف گردید.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان با اعلام اینکه ۴۵۶ مبلغ برای ترویج زکات به روستاها اعزام شدند، گفت: اکنون دو هزار و ۹۲۹ عامل افتخاری زکات در شهرها و روستاهای استان مشغول فعالیت و ترویج زکات هستند.

شریف با اشاره به نحوه هزینه و موارد مصرف زکات جمع آوری شده در استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: پرداخت ۱۷۰ مورد کمک هزینه جهیزیه و تامین لوازم خانگی، کمک به بهسازی و تعمیر مسکن ۳۳۷ خانوار مددجو و نیازمند، تامین هزینه های درمان و تحصیل ۱۰۹۶ نیازمند، آزادی ۴ زندانی و پرداخت کمک معیشت به ۵۶ هزار و ۴۵۵ خانوار نیازمند از جمله موارد هزینه کرد زکات در سال ۹۷ بوده است.

وی همچنین به درآمدهای زکات فطره استان در سال ۹۷ اشاره کرده و گفت: مردم استان آذربایجان شرقی سال قبل شش میلیارد و ۲۰۸ میلیون تومان زکات فطره پرداخت کردند که رشد ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ داشته و ۱۰۰ درصد آن برای محرومان و نیازمندان هزینه شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان همچنین بر ضرورت پرداخت الکترونیکی کمک های مردمی به نیازمندان اشاره داشته و بیان کرد: مردم خیّر استان می توانند کمک های مالی خود به محرومین را از طریق تلفن همراه خود با شماره گیری کد #۰۴۱*۸۸۷۷* پرداخت نمایند.