آرمان تبریز-باحضورمدیرشرکت اویوا (eviva ) جاذبه های گردشگری کشورویتنام ؛همایشی با مدیران آژانس های گردشگری استان آذربایجان شرقی به میزبانی گروه گردشگران تبریزدرهتل کایای تبریزبرگزار شد .

 آرمان تبریز-باحضورمدیرشرکت اویوا (eviva ) جاذبه های گردشگری کشورویتنام ؛همایشی با مدیران آژانس های گردشگری استان آذربایجان شرقی به میزبانی گروه گردشگران تبریزدرهتل کایای تبریزبرگزار شد .

به گزارش خبرنگارما درتبریز؛درابتدای این مراسم رشید رجب پور رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی و زیارتی آذربایجان شرقی طی سخنان کوتاهی ضمن تشکرازمدیران آژانس های گردشگری  گفت : از آنجایی که کشورویتنام یکی از کشورهای مورد توجه درعرصه گردشگری می باشد لذا ازهمکاران دعوت می شود دراین حوزه ورود کنند .

وی همچنین ازهمکاران ( اعضا انجمن ) که به سیل زدگان اخیرکشورمان کمک نموده بودند قدردانی نمود.

درادامه این مراسم ازسرکارخانم اِما Emma مدیرشرکت گردشگری کشور ویتنام اویوا (eviva)  به عنوان سخنران این همایش دعودت بعمل آمد تا برای مدیران آژانس های گردشگری پتانسیل های گردشگری کشورویتنام را معرفی نماید.

وی در ابتدا ضمن قدردانی از بانیان این همایش افزود: باید اذعان کنم که محبت های آقای رشید رجب پوررئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی و زیارتی استان آذربایجان شرقی انگیزه ما را درارتباط با جذب توریسم وهمکاری دوجانبه با آذربایجان شرقی را دوچندان نموده و اطمینان می دهم برای توسعه ورونق گردشگری تبریزدر کشور ویتنام  تلاش مضاعف انجام بدهم .

مدیرشرکت گردشگری ویتنام اویوا تصریح کرد؛ از آنجایی که این اشتیاق را می بینم که از تمام دنیا می آیند تبریز را می بینند ،ترتیبی اتخاد کنیم که با شرایط سهل وآسان دوستان نیزبیایند کشورما را به عنوان توریست مشاهده نمایند واین کارشدنی نیست مگربا همکاری و همدلی تمام آژانس ها .

 خانم اِما Emma ادامه داد ما اعتقاد داریم عمل بهترازحرف است ودراجرایی شدن این مهم پدرم وخواهرم نیزدر کناربنده هستند .

سرکارخانم اِما ؛ با اشاره به ویژگی های شهرستان تبریز گفت؛ درواقع نمی شودبه تبریزآمد و فقط به بیزینس فکرکرد،ما درتبریزبهترین غذا ها را سرو کردیم و اززیبایی های کندوان و غذا های محلی آن نیز بیشترین لذت را بردیم که برای ما هیجان انگیز بود وحتی آقای رجب پورازما خواسته است که ازدست پخت غذاهای همسروی نیز بی بهره نباشیم و ما نیز به عنوان سفیر فرهنگی تلاش خواهیم کرد این مهمانوازی را در کشورمان به سمع نظر مردم برسانیم .
وی همچنین عنوان کرد؛ آنچه که ما را بیشتربه وجد می آورد مهرورزی مردمان این دیار هست که در مهمان نوازی کم نیز هستند وشما هم دراین محفل به نمایندگی از طرف مردم، خودتان را تشویق فرمایید .

مدیرشرکت اویوا تورویتنام خاطر نشان شد، با توجه به شرایط خاص اقتصادی که اینکه متوجه آژانس های مسافرتی و گردشگری هست اکثر مدیریت آژانس ها به دنبال منطقه ارزان قیمت هستند و در این اثنا ویتنام می تواند به عنوان یک کشور کاملا امن و مهمانواز و درعین حال ارزان قیمت برای توریست ها وگردشگران باشد .

این نماینده شرکت ویتنامی درحوزه توریست و گردشگری یاد آور شد ما طی بازدیدی که با آقای رشید پور از تورکیش داشتیم ازمدیریت تور کیش درخواست کردیم تا آژانس های تبریزرا هم به مسیر ویتنام هدایت وحمایت کنند .

مدیرشرکت اویوا تورویتنام تاکید کرد؛ درمیان نرخی که ما به آژانس ها دادیم تا حدودی آنان راغافلگیر کرد، چرا که انتظار یک چنین نرخ با خدمات ویژه را نداشتند البته برداشت ما نیزاین هست که آژانس ها به صورت جمعی وهماهنگ دراین حوزه درکنار هم باشند .

این مدیر فعال در عرصه گردشگری یاد آور شد؛ بیش از این نیز ما دراصفهان با نماینده قطرملاقات داشتیم و هواپیمایی قطر نیزاز پتانسیل ویتنام در جذب گردشگری به خوبی آگاه است وبه خاطرهمین ظرفیت ها مقصد ویتنام را به عنوان سومین مقصد برگزیده است. .

خانم  اِما اضافه کرد؛ درواقع مسیر ویتنام از خود اصفهان یکی ازاولویت های بالایی هواپیمایی قطر هست ودر واقع تبریز نیز می تواند در آینده ای نچندان دور به این مهم برسد .

خانم اِماEmma ؛ با اشاره به دیدارمدیران هواپیمایی ماهان نیزگفت ؛ سال گذشته که به ایران آمدیم دیداری با این مجموعه نیز داشتیم و از آنان خواستیم که مسیر بانکوک ویتنام را مد نظر قراردهند که آنان خوشبختانه پیشنهاد پروازمستقیم به ویتنام را ارائه دادند و این پیشنهاد یک اتفاق قابل تحسین بود .

وی همچنین با اشاره به پتانسیل های فرا منطقه ای تبریزنیزگفت ؛ این شهرازپتانسیل بسیاربالایی در اکثرحوزه ها علی که الخصوص در حوزه اقتصادی هست  که ویتنام می تواند بازار بسیار خوبی برای این شهر باشد .

سرکارخانم اِماEmma اظهارامیدواری کرد از آنجایی که همکاری بسیار دوستانه بین سفارت ایران و ویتنام در ارائه ویزا ملموس است این همکاری باعث رونق بیشتر صنعت توریسم بین دو کشور باشد .
مدیرشرکت اویوا تورویتنام درپایان گفت ؛مردمان هردو کشورمردمانی مهربان و میهمان نواز هستند و ارتباط رودرویی این مردمان می تواند آینده ی خوبی برای ارتباط  دوستانه بین دوملت رقم زند.

آشنایی با پتانسیل های گردشگری ویتنام

چشم‌اندازهای هیجان‌انگیز

ویتنام یک گوهرواقعا پنهان است که فقط کسانی که به آنجا سفر کرده‌اند می‌توانند این حقیقت را تصدیق کنند. ویتنام میراث گرانبهایی برای بازدید دارد مثل: خلیج هالونگ یا غارهای Phong Nha Ke Bang، خیابان تاریخی Hoi An و جزایر Cham که همگی به خاطر زیبایی خاص خود شناخته شده‌اند. با این حال، در آنجا پدیده‌های دیگری را خواهید دید که شما را بیشتر شگفت‌زده خواهد کرد. برای مثال، منطقه دالات، بسیار دیدنی است. ویلاهایی با معماری به سبک فرانسوی که در کنار جنگل‌های کاج واقع شده‌اند و در مجاورت آنها باغ‌های توت‌فرنگی دیده می‌شود که همه آنها سبب می‌شود شما حس کنید در یک کشور اروپایی هستید. منطقه Keo pagoda در استان Thai Binh نمونه خوبی از زیبایی‌های ناشناخته ویتنام است که می‌توانید در آنجا در کنار طبیعت مکان‌های مذهبی بومیان را نیز ببینید و تجربه‌ای تازه را کسب کنید.

مردمی مهمان‌نواز و صمیمی

ویتنام مانند بسیاری از کشورهای همسایه دیگر در آسیای جنوب شرقی، یک گنج قیمتی دارد که آن مردمان خونگرم آن هستند. آنها همه جا به استقبال شما می‌آیند و با روی گشاده به شما کمک می‌کنند. مردم Hue در کل کشور به خاطر مهمان‌نوازی بی‌نظیرشان مشهور هستند. در Hoi An که مردمش به صداقت شهره دارند با استقبال آنها در هر جایی از شهر روبرو خواهید شد و اگر در طی سفرتان به Mekong بروید کشاورزان منطقه با روش‌هایی سنتی و بسیار صمیمی از شما پذیرایی خواهند کرد.

سفر ارزان

ویتنام یک مقصد ایده‌آل برای مسافرینی است که بودجه سفر محدودی دارند زیرا همه چیز از هتل و خدمات حمل‌ و نقل گرفته تا انواع غذاها در این کشور با قیمتی ارزان ارائه می‌شود. به عبارت دیگر برای هر بودجه‌ای انتخاب های زیادی در ویتنام وجود خواهد داشت. حتی در شهر‌های بزرگی مثل Hanoi یا Ho Chi Minh که هزینه‌ها کمی بیشتر از سایر نقاط است، روزانه هزینه سفر به طورمتوسط حدود ۱۵ دلار خواهد بود که در برابرسایر مقاصد گردشگری منطقه رقم کمتری است.

قهوه‌های خاص ویتنام

اگرچه ممکن است در ویتنام مانند سایر کشورها کافه‌های زنجیره‌ای معروف را پیدا نکنید ولی قطعا طعم قهوه‌های ویتنام را از خاطر نخواهید برد. ca phe den نام نوعی «قهوه سرد» (Ice coffee) معروف در ویتنام است که تقریبا در تمام خیابان‌های Hanoi و Ho Chi Minh می‌توانید آن را پیدا کنید و همانند مردم محلی در حالی که در یک کافه خیابانی نشسته‌اید و جنب و جوش مردم را تماشا می‌کنید قهوه خود را میل کنید. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

تجربه‌‌ای به یادماندنی

در ویتنام همه تجربیاتی که شما به دنبال آن هستید وجود دارد. از اقامت با یک خانواده بومی در منطقه کوهستانی شمال «ساپا» (Sa Pa) تا گرفتن عکس از طلوع آفتاب در Hoi An و گشت‌وگذار در شن و ماسه با بچه‌های محلی در Mui Ne. این سفر، یک تجربه مسافرتی منحصر به فرد برای شما است و این بهترین بخش در مورد سفر به ویتنام این است.

غذاهای محلی

ممکن است تا به حال در شهر خود یا در سفر به شهرهای بزرگ دنیا مثل نیویورک، پاریس، تورنتو غذاهای ویتنامی را امتحان کرده باشید ولی چشیدن طعم این غذاها در خود ویتنام و حاصل دستپخت یک آشپز بومی قطعا طعم دیگری خواهد داشت. غذاهای ویتنامی فراتر از رول‌های اسپرینگ (نوعی غذای مخصوص ویتنام و کشورهای شرق آسیا) و pho (نوعی سوپ ویتنامی) است و در مناطق مختلف متفاوت است.

سبزیجات تازه جای خاصی در وعده‌های غذایی ویتنامی‌ها دارند در حالی که گوشت و مرغ محبوبیت بیشتری دارند. در نزدیکی سواحلی مانند Nha Trang و Da Nang، شما می‌توانید انواع غذاهای دریایی تازه را میل نمایید و برای شام خود، یک غذای مقرون به صرفه را بیابید. به عنوان مثال خرچنگ‌های بزرگ در حدود ۸ دلار هزینه دارد که می‌تواند به عنوان غذای دو نفری صرف شوند. پس با هزینه‌ کم می‌توانید انواع غذاهای مخصوص این کشور را امتحان کنید و از طعم آنها لذت ببرید.

پروسه ویزا؛ سریع و آسان

درخواست برای ویزا به ویتنام در ابتدا مسئله‌ای استرس‌زا به نظر می‌رسد و این سؤال را مطرح می‌کند که چرا شما نیاز به ویزا برای رفتن به ویتنام دارید، در حالی که گزینه‌هایی همچون ۳۰ روز ورود رایگان به تایلند و اکوادور نیز دارید؟ البته جای هیچ نگرانی نیست چون روند گرفتن ویزای ویتنام کار دشواری نیست. علاوه بر گرفتن ویزا در سفارت، ویزای ویتنام نیز می‌تواند پس از ورود به آن کشور اعطا شود. تنها کاری که که باید انجام دهید این است که برای تأییدیه خود از طریق تعدادی شرکت‌های مسافرتی اقدام نمایید و درخواست خود را به آنها ارائه دهید. اگر به سفارت نزدیک باشید، این روند فقط حدود ۳ تا ۵ روز کاری طول می‌کشد. این یک مسئله طبیعی است!

ویتنام جنگ‌زده را فراموش کنید

در مورد ویتنام هنوز این تصور وجود دارد که کشوری جنگ‌زده است اما با سفر به آنجا متوجه خواهید شد که این گونه نیست. اکنون ویتنام بیشتر حافظه جنگ را در ذهن خود دارد. منابع طبیعی آن مسئله‌ای است که باید در مورد آن صحبت کنیم. پارک‌های ملی فراوانی در آنجا وجود دارد و شما می‌توانید از طبیعت زیبای آنها لذت ببرید. اردو زنی و تماشای پرندگان در جنگل‌های گرمسیری Cuc Phuong یا Cat Ba، اجاره یک جیپ و تور گردشی پارک ملی Cat Tien؛ بادموج‌سواری و گشت‌وگذار در Nha Trang از جمله این مکان‌ها هستند. متاسفانه مسئله گردشگری بسیاری از فعالیت‌های تجاری را به دل طبیعت آورده است و در برخی مناطق طبیعت بکر را برهم زده است، ولی با این حال هنوز هم می‌توانید مناظر بکر را در ویتنام پیدا کنید و لذت ببرید.

فستیوال‌های تاریخی و بومی

ویتنام با داشتن تاریخی غنی و تلاش بومیان بر حفظ سنت‌ها یکی از بهترین مکان‌ها برای آشنایی و لمس سنت‌های قدیمی و اصیل مردمان جنوب شرق آسیا است. تقریبا در تمام طول سال در ویتنام فستیوال‌های باستانی توسط مردم و به خصوص قبایل بومی برگزار می‌شود. فستیوال Tet (سال نو ویتنامی که با سال نو چینی نباید اشتباه شود) یکی از بزرگ‌ترین فستیوال‌های ویتنام است که خانواده‌ها با برگزاری مراسمی یاد نیاکان خود را گرامی می‌دارند و شما می‌توانید یکی از اصیل‌ترین مراسم ویتنامی‌ها را شاهد باشید.

سواحل رویایی

سواحل ویتنام در لیست بهترین سواحل دنیا قرار دارند. سواحلی زیبا و امن با مناظر طبیعی شگفت‌انگیز بهترین مکان برای دوست‌داران ورزش‌های آبی خواهند بود. برای مثال ساحل Nha Trang بهترین مکان برای موج‌باد‌سواری، ساحل Da Nang یکی از بهترین اقامتگاه‌های ساحلی را دارد و ساحل Mui Ne، با طبیعت و حیات وحش زیبایش محلی برای استراحت در دل طبیعت خواهد بود.

گفتنی است در همایش معرفی قابلیت ها و پتانسیل های گردشگری کشور ویتنام در هتل کایای تبریز ، مدیر شرکت گردشگری ویتنام اویوا (eviva) خانم اما (Emma) را خواهر و‌ پدرش همراهی نموده و آقایان حمید رضا مسرت به عنوان مشاور شرکت و‌ مترجم و حمیدبکایی به‌ عنوان مترجم همایش ، همراهی می کردند.