آرمان تبریز-عضو مجلس خبرگان رهبری در بازدید از سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ضمن عرض خسته نباشید به مسئولان و برگزارکنندگان این نمایشگاه، ملت ایران را ملتی دوستدار علم و تشنه علم و دانش دانست.

آرمان تبریز-عضو مجلس خبرگان رهبری در بازدید از سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ضمن عرض خسته نباشید به مسئولان و برگزارکنندگان این نمایشگاه، ملت ایران را ملتی دوستدار علم و تشنه علم و دانش دانست.

به گزارش ستاد خبری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، آیت‌الله‌‌هاشم‌زاده هریسی با بیان اینکه نمایشگاه بین‌المللی کتاب نه تنها مکانی برای به نمایش گذاشتن کلیه تولیدات چاپ و نشر است بلکه پیام‌‌های بسیاری دارد که از آن جمله می‌‌توان به نمایش گذاشتن امید، شور و دوست داشتن علم در بین ملت ایران اشاره کرد.

وی در ادامه‌ی صحبت‌‌های خود گفت: با اینکه امروز روز سوم نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است اما به محض ورود به نمایشگاه شاهد موجی از انرژِی و تمایل برای کتاب دیدن و کتاب خواندن بودم و این میزان از استقبال در این شرایط اقتصادی بسیار مورد توجه است.

وی ادامه داد: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نمایش حمایت و دوست داشتن یک امت از علم و نماد کتابخوانی و عظمت و علمی بودن آن کشور است و اینکه مردم در هر شرایطی از این پدیده حمایت می‌‌کنند جای قدردانی و تشکر دارد.

آیت‌الله هریسی با بیان اینکه متاسفانه طی سال‌‌های اخیر به دلیل مسایل و مشکلات مالی قدرت خرید مردم پایین آمده است گفت: هزینه‌ی چاپ و تولید کتاب بسیار بالا رفته است اما این که مردم همچنان با وجود این مسایل به خرید تمایل دارند نشان می‌‌دهد که نمی‌توان مانع از علم امروزی مردم شد و مسئولان نیز در قبال این همه شور و نشاط مسئول هستند تا با فراهم کردن شرایط یک کتاب ارزان را به دست مردم برسانند.

عضو خبرگان رهبری اذعان کرد: کتاب حکم آب و نان را برای مردم دارد و دولت باید با اهدای تسهیلات ویژه به این بخش این آب و نان را راحت‌تر به دست مردم برساند.

وی تصریح کرد: بعضی موارد و بعضی امور به هیچ وجه دستوربردار نیستند، باید اذعان کرد آنچه بسیار مهم است ایجاد تسهیلات، ابزار و بستر مناسب برای گسترش علم در جامعه است.

وی بیان کرد: کشور ما کشور بسیار ثروتمندی است و این ثروت‌‌های موجود در کشور به صورت بالفعل باقی مانده‌اند.

وی افزود: ثروت و اقتصاد هدف نیست اما برای رسیدن به بسیاری از اهداف باید اقتصاد تقویت شود به طوری که در این برهه از تاریخ، اقتصاد حتی برابر با هدف در کشور ضرورت دارد.

آیت‌الله هریسی تاکید کرد: اگر اقتصاد و معیشت مردم درست نباشد عدالت هم نیست اگر کسی شب گرسنه بخوابد و خانه نداشته باشد دیگر آنجا عدالت دیده نمی‌شود و اگر عدالت از بین برود مشروعیت یک نظام نیز از بین خواهد رفت.

وی در پایان ابزار امیدواری کرد که مسئولان کشور اقتصاد را به عنوان اولویت اول قرار دهند و این مسئله نه فقط درحد شعار که در عمل در سیاست‌گذاری نیز دیده شود تا با پیشرفت اقتصاد بسیاری از مشکلات جامعه رفع شود.

سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.