آرمان تبریز-عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ۲ برابری قیمت موتورسیکلت ناشی از سوءمدیریت است.

آرمان تبریز-عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ۲ برابری قیمت موتورسیکلت ناشی از سوءمدیریت است.

به گزارش خبرنگار ما ؛محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گرانی قیمت موتورسیکلت، گفت: قیمت قطعات وارداتی موردنیاز برای تولید موتورسیکلت و خودرو به نرخ ارز بستگی دارد و با افزایش قیمت دلار، قیمت این قطعات نیز گران می‌شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید در ایران گران است، افزود: واردات از چین پیش از افزایش نرخ دلار توجیه اقتصادی داشت اما با افزایش قیمت دلار تولیدکنندگان داخلی نیز می‌توانند در میدان رقابت حاضر شده و موفق شوند.

تولید موتورسیکلت باکیفیت درگرو حمایت از تولیدکنندگان و استفاده از تکنولوژی است.

وی با بیان اینکه با حمایت از تولیدکنندگان، استفاده از تکنولوژی و دانش به‌روز زمینه تولید موتورسیکلت داخلی باکیفیت فراهم می‌شود، اظهار کرد: در صورت تولید موتورسیکلت باکیفیت، شرایط صادرات نیز فراهم می‌شود که این مهم ارزآوری بسیاری برای کشور به همراه دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه یکی از دلایل دو برابر شدن قیمت موتورسیکلت در طول یک سال گذشته نظارت ضعیف بر بازار است، خاطرنشان کرد: اگر چه بخشی از افزایش قیمت موتورسیکلت به دلیل بالا رفتن نرخ ارز منطقی است اما افزایش دو برابری قیمت موتور سیکلت ناشی از سوءمدیریت است.

افزایش بهره‌وری و استفاده از ظرفیت شرکت‌های خارجی JOINT VENTURE(جوینت ویچر) یکی از راهکارهای لازم برای کاهش هزینه تولید موتورسیکلت‌های است.

منصوری با بیان اینکه ساخت موتور برقی در ایران توجیه اقتصادی ندارد، ادامه داد: با توجه به اینکه قیمت سوخت در ایران ارزان است و دانش موردنیاز برای تولید باتری موتورسیکلت برقی در کشور وجود ندارد نمی‌توان ساخت موتورسیکلت برقی را به عنوان موضوعی منطقی و اقتصادی مطرح کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت موتور سیکلت برقی سه برابر قیمت موتور سیکلت معمولی است، گفت: افزایش بهره‌وری و استفاده از ظرفیت شرکت‌های خارجی JOINT VENTURE(جوینت ویچر) یکی از راهکارهای لازم برای کاهش هزینه تولید موتورسیکلت‌های است این در حالی است که برخی از تحقق این امرجلوگیری می‌کنند چراکه منافعشان تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

  • منبع خبر : خانه ملت