آرمان تبریز-با هدف ایجاد دسترسی های سریع شهرک خاوران به جاده ترانزیت تبریز – تهران، عملیات نقشه برداری طرح شبدری میدان پرچم (سه راهی اهر) توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۹ تبریز آغاز شد.

آرمان تبریز-با هدف ایجاد دسترسی های سریع شهرک خاوران به جاده ترانزیت تبریز – تهران، عملیات نقشه برداری طرح شبدری میدان پرچم (سه راهی اهر) توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۹ تبریز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ بهرام نسیانی شهردار منطقه ۹ با اعلام این خبر گفت: با هدف ایجاد دسترسی شهرک خاوران، شهر باسمنج و شهرک های پرواز و یاغچیان از رمپ جنوب شرقی به جاده تهران و همچنین تکمیل نواقصات میدان پرچم (سه راهی اهر) از جمله دسترسی بزرگراه اهر- تبریز به بلوار شیخ شهاب الدین اهری و آزاده راه پیامبر اعظم (ص) و کاهش بار ترافیکی ورودی شهر از سمت سه راهی اهر با ایجاد لوپ و رمپ های ضلع جنوب شرقی و شمال غربی عملیات نقشه برداری طرح شبدری میدان پرچم (سه راهی اهر) توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۹ تبریز آغاز شد.

وی افزود: در مرحله اول آغاز این پروژه، اکیپ های نقشه برداری نسبت به برداشت وضع موجود و میخ کوبی در لوپ و رمپ جنوب شرقی این میدان اقدام کردند.

شهردار منطقه ۹ تصریح کرد: از جمله ویژگی های مهم در امر شهرسازی، دسترسی سریع شهروندان به تسهیلات شهری است که در این راستا جایگاه ورودی و خروجی های شهر نقش بسزایی در رسیدن به این مهم و همچنین کاهش و روان سازی ترافیک دارد.

نسیانی خاطر نشان ساخت: با اتمام عملیات نقشه برداری، طرح شبدری میدان پرچم وارد فاز تملک املاک واقع در مسیر جهت شروع عملیات عمرانی و اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خاوران، قطب جدید شهرسازی مدرن و فضای سبز شهری در شهر تبریز است اظهار اشت: شهرک های تازه تأسیس یکی از ظرفیت های هر کلانشهری محسوب می شوند که علاوه بر اسکان سرریز جمعیتی شهرها، پتانسیل ها و موقعیت های جدیدی را برای زندگی شهروندان در خود خلق می کنند و این امر به نوبه خود می طلبد تا امکانات و فضاهای شهری جهت راحتی و آسایش ساکنین در شهرک فراهم شود.

نسیانی با اشاره به بهره برداری از کریدور شمال – جنوب خاوران تصریح کرد: در راستای تکمیل شبکه های ارتباطی شهرک خاوران، اتمام عملیات اجرایی پروژه کریدور شمال – جنوب این شهرک (اتصال اتوبان پیامبر اعظم (ص) به بلوار شهدای غواص) توسط شهرداری منطقه۹ با جدیت تمام دنبال می شود که امیدواریم طی روزهای آتی شاهد بهره برداری از این پروژه بزرگ شهری باشیم.