آرمان تبریز-مدیر بهره برداری گاز استان آذربایجان شرقی گفت: حجم هدررفت گاز طبیعی در سال 99 نسبت به سال 98 ده درصد کاهش داشته است.

آرمان تبریز-مدیر بهره برداری گاز استان آذربایجان شرقی گفت: حجم هدررفت گاز طبیعی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ ده درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ خسرو آریان پور با اعلام این خبر گفت: حفظ و نگهداری مستمر و دوره ای تأسیسات و تجهیزات و تعمیرات سیستماتیک از طریق ثبت اطلاعات نرم افزاری از راهکارهای مهم شرکت برای پیشگیری از هدررفت گاز طبیعی در تأسیسات گازرسانی می باشد.
وی با اشاره به شناسایی دقیق مکان های هدررفت و اتخاذ تمهیدات لازم در پیشگیری از پرت گاز افزود: اقدامات اصلاحی بر اساس مکان های هدررفت گاز، تفاوت داشته و هرساله میزان هدررفت گاز به صورت دقیق مورد اندازه گیری قرار گرفته و اثربخشی اقدامات اصلاحی در هر حوزه بررسی و راهکارهای پیشگیرانه اتخاذ می گردد.
مدیر بهره برداری گاز استان درخصوص برخی از اقدامات اصلاحی در جلوگیری از هدررفت گاز تصریح کرد: بهینه سازی مصرف سوخت و خاموشی بموقع هیترها در ایستگاه های تقلیل فشار گاز، نشت یابی دوره ای اتصالات گاز، ‌جمع آوری شیرها و علمک های بلااستفاده، بررسی و کاهش احتمال هر گونه خطای اندازه گیری در سیستم های مشترکین عمده و جزء و… بخشی از اقدامات مهم در کاهش هدر رفت گاز طبیعی از طریق تجهیزات و تأسیسات گاز می باشد.

تأمین گاز ۱۶۹ جایگاه CNG در استان آذربایجان شرقی

مدیر بهره برداری گاز استان آذربایجان شرقی همچنین گفت: هم اکنون ۱۶۹ جایگاه CNG در سطح استان فعال بوده و از گاز طبیعی بهره مند می باشد.به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی، خسرو آریان پور با اعلام این خبر گفت: تمامی ایستگاه ها و تأسیسات گازرسانی جایگاه های استان به صورت مکانیزه مورد رصد قرار گرفته و به دلیل برنامه ریزی مدیریت تعمیرات و نگهداری مستمر و دوره ای، تاکنون قطعی گاز در این بخش نداشته ایم.
وی افزود: تأمین جریان گاز جایگاه های CNG نقش بسیار مهمی در کاهش آلایندگی های محیط زیست و حفظ هوای پاک برای استان دارد.
مدیر بهره برداری گاز استان اظهار داشت: مصرف روزانه گاز در جایگاه های استان، حدود ۲ میلیون متر مکعب می باشد.