تاریخ انتشار : چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 - 18:17
کد خبر : 3490

شناسایی ۲۹۰ جاسوس CIA در منطقه و ایران

شناسایی ۲۹۰ جاسوس CIA در منطقه و ایران

آرمان تبریز-وزیر اطلاعات از شناسایی ۲۹۰ جاسوس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در کشورهای مختلف از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد و گفت: نیروهای سیا در این کشورها شناسایی و دستگیر شدند و ارتباط این سازمان اطلاعاتی با منابع خود به هم ریخت به گونه ای که در آمریکا کمیته شکست تشکیل شد.

آرمان تبریز-وزیر اطلاعات از شناسایی ۲۹۰ جاسوس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در کشورهای مختلف از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد و گفت: نیروهای سیا در این کشورها شناسایی و دستگیر شدند و ارتباط این سازمان اطلاعاتی با منابع خود به هم ریخت به گونه ای که در آمریکا کمیته شکست تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار ما ؛حجت الاسلام و المسلمین «دکتر سید محمود علوی» پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران که امروز مورخ ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ در دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع نمازگزاران در سخنانی به مناسبت هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) به تشریح برخی از اقدامات اطلاعاتی و امنیتی این وزارتخانه پرداخت.
وی تصریح کرد: دستاورد های مجاهدت خاموش سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات در عرصه‌های مختلف حماسه‌هایی را رقم زده که بیان گوشه ای از آن در این فرصت کوتاه ممکن نیست و تنها اشاره ای به برخی از این دستاورد ها می کنم.
وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته با ۱۱۴ تیم تکفیری، ۱۱۶ تیم مرتبط با منافقین، ۴۴ تیم ضد انقلاب، ۳۸۰ تیم قاچاق مواد مخدر برخورد و عملیات ۱۸۸ تیم عملیاتی خنثی شد که از جمله آخرین آنها دستگیری چهار نفر در جنوب غرب کشور و کشف ۱۵ هزار فشنگ کلاشینکف از آنان بود.
دکترعلوی یادآور شد: در این مدت صدها تلاش سرویس های بیگانه برای جلب همکاری افرادی در داخل کشور به عنوان جاسوس شناسایی و خنثی شد و از به دام افتادن صدها نفر از نیروهای موثر و مفید کشور صیانت شده است.
وی افزود: در مراکز حساس کشور در یک سال گذشته دهها جاسوس را که جلب و جذب دستگاه ها و سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای بیگانه شده بودند، شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شدند.
وزیر اطلاعات اظهار داشت: گزارش شناسایی این جاسوس‌ها مایه بهت و حیرت همه کسانی شد که در جریان این عملکرد وزارت اطلاعات قرار گرفتند و سرویس های بیگانه ای را که اقدام به جذب این افراد کرده بودند را دچار سرگیجگی کرد.
وی در مورد اقدامات معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات گفت: در عرصه ضد جاسوسی وزارت اطلاعات راهبرد را از ضد جاسوسی پدافندی به ضدجاسوسی آفندی و تهاجمی تغییر داده است و در مصاف با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه، متخاصم و دشمن، ضربه‌های کاری را به آنها وارد کرده است که مختصراً به چند مورد آنها اشاره می‌کنم.
دکتر علوی با اشاره به یکی از پرونده‌های وزارت اطلاعات در مصاف با سرویس اطلاعاتی آمریکا CIA، گفت: ۲۹۰ جاسوس در کشورهای مختلف از جمله کشور خودمان شناسایی شدند. در تبادل اطلاعاتی با سرویس اطلاعاتی کشورهای دوست، اطلاعات در اختیار آنها قرار گرفت و در کشورهای مختلف منابع CIA دستگیر شدند و ارتباط CIA با منابع به هم ریخت؛ به گونه ای که در آمریکا کمیته شکست را تشکیل دادند و رئیس CIA این ضربه را از سوی جمهوری اسلامی تأیید کرد.
وی اضافه کرد: اخیراً «یاهو نیوز» با ۱۱ نفر از صاحب نظران امنیتی آمریکا مصاحبه داشته که اغلب آنها از ذکر نامشان خودداری کردند اما یکی از آن‌ها که نام خود را ذکر کرده « Irvin mccuLLough» تحلیلگر امنیت ملی آمریکا است که می گوید این موضوع (شناسایی ۲۹۰ جاسوس سیا در کشورهای مختلف)یکی از فاجعه آمیز ترین شکست های بعد از ۱۱ سپتامبر است.
دکترعلوی تصریح کرد: یکی دیگر از مقامات CIA که نخواست نامش فاش شود می‌گوید زمانی که منابع ما شروع به از هم پاشیدن کرد این سوال به وجود آمد که آیا خانه پوشالی ساخته بودیم ؟ یکی دیگر از مقامات سیاسی آمریکا می‌گوید از زمانی که این اتفاق افتاد گویا هیچ مسئله دیگری برای CIA وجود نداشت وقتی سوخت و سوز هایی به این شکل در یک سیستم اطلاعاتی و جاسوسی رخ می دهد همه چیز در آنجا بسیار بد و تاریک پیش می‌رود.
وزیر اطلاعات ادامه داد: ضربه به گونه‌ای بود که خود آمریکایی‌ها از آن به عنوان افتضاح اطلاعاتی یاد کردند. در آینده نزدیک جزئیاتی از این حماسه اطلاعاتی در مصاف با CIA از طریق رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
وی بیان داشت: شبیه این ضربه به سرویسMI6 انگلستان وارد شد که آن هم در آینده نزدیک اطلاعاتش به استحضار خواهد رسید.
دکتر علوی خطاب به مردم ایران ادامه داد: فرزندان شما در وزارت اطلاعات سلطه خود را تا اعماق رژیم اشغالگر قدس گسترش دادند که صدای این رژیم در آمد؛ برخی از افراد کابینه آنها جلب همکاری وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی شدند.
وزیر اطلاعات افزود: در یکی از این اقدامات ضد جاسوسی شرکتی را که در یکی از مراکز حساس قطعات معیوب را تزریق می کرد – که اگر کشف نمی شد و آن مرکز راه‌اندازی می‌شد سر از فاجعه بشری در می‌آورد – ضد جاسوسی وزارت اطلاعات موفق به کشف این مجموعه و خنثی کردن آن و شناسایی قطعات معیوب شد.
دکتر علوی به مبارزه وزارت اطلاعات در در عرصه اقتصادی اشاره کرد و گفت: وزارت در این عرصه بر مفسدان و اخلالگران اقتصادی بی رحمانه تاخت و صدها هزار هکتار از منابع ملی را که عدوانی تصرف شده بود از تحت تصرف خارج کرد.
وی با بیان این که مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز و همچنین صیانت از اموال مردم در سیستم بانکی انجام شد، به دو نمونه از آن اشاره کرد و افزود: در شرکتی که وابسته به یکی از بانک ها در خارج از کشور بود، ۲۰۹ میلیون درهم اماراتی به سرقت رفت و سارق که یک خانم بود به کشورهای مختلف متواری شد اما قدرت اطلاعاتی ما او را تعقیب کرد تا سرانجام وی را به کشور بازگرداند و سرمایه مردم به آنها بازگشت.
وزیر اطلاعات اضافه کرد: همچنین افرادی که یکی از بانک ها را هک کرده و ۱۵۰ میلیارد پول مردم را با هک سرقت کردند و به یکی از کشورهای همسایه گریخته بودند، شناسایی و آنها را به کشور بازگردانده و اموال مردم را به آنها بازگرداندیم.
دکتر علوی به امنیت اقتصادی و تلاش های وزارت اطلاعات در این زمینه اشاره و تأکید کرد: امنیت اقتصادی همواره مورد توجه این وزارتخانه بوده – همان طور که رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی ) اعلام فرمودند «فعالان اقتصادی باید احساس آرامش کنند» – ما در جهت اقتصاد مقاومتی و رونق تولید تلاش خود را به کار گرفتیم و آنجایی که احساس کردیم فعالان اقتصادی ممکن است در مسیر اشکال قرار بگیرند، آنها را راهنمایی کرده، تذکرات لازم را دادیم و از آن‌ها صیانت کردیم.
وی تصریح کرد: فرزندان شما در وزارت اطلاعات در حوادث اخیر سیل که موجب آسیب‌دیدگی بخشی از هم وطنان عزیزمان شد، همراه با مسئولین محترم نیروهای مسلح و نیروهای مردمی در سیل حضور پیدا کردند و کار کردند و بخشی از حقوق خود را به مردم سیل زده عزیزمان هدیه کردند.
وزیر اطلاعات خطاب به نمازگزاران جمعه گفت: من این را سر بسته به شما می‌گویم؛ تحریم‌های آمریکا عملاً به برکت مقاومت شما و در سایه تدبیرهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی ) تأثیر خود را از دست داده است. مقامات کشورهای همسایه که به کشور ما می‌آیند در دیدار با مسئولین اعلام کردند که فکر نمی‌کردند ایران آن قدر قوی باشد و در برابر فشار تحریمی آمریکا اینچنین مقاومت کند.این قوت و قدرت نتیجه وحدت همه مردم و مسئولین در سایه هدایت های مقام معظم رهبری (مدظله العالی )به ویژه در گام دوم است که باید این وحدت را مستحکم تر از پیش در پی گیریم.
دکترعلوی بیان داشت: حضرت امیر المومنین (علیه السلام) می‌فرماید هر ملتی که دست به دست هم بدهند و کارها را با همدلی و همدستی پیگیری کنند کار آنها پیش می رود و پیوند آنها ناگسستنی می شود و رسول اکرم صلی الله می فرمایند امت من با هم اختلاف نداشته باشید چرا که ملت هایی که پیش از شما دچار اختلاف شدند از بین رفتند و نابود شدند.
وزیر اطلاعات اضافه کرد: این وزارتخانه از یک سو با جامعه اطلاعاتی از جمله ارتش، سپاه، ناجا، قوه قضاییه، بسیج، وزارت کشور، وزارت دفاع، شورای عالی امنیت ملی، ستاد کل نیروهای مسلح و شورای امنیت کشور و همه دستگاه های موثر بر امنیت دست برادری و وحدت داده است و امروز وحدتی مثال‌زدنی در بین دستگاه های امنیتی حاکم است که نتیجه آن امنیت پایدار برای کشور در این منطقه امنیت زده و ضد امنیتی شده است.
دکترعلوی خاطرنشان کرد: وحدت بسترساز تعجیل فرج امام زمان(عج) و نمادی از انتظار فرج حضرتش و بستر ساز تحقق وعده الهی است.
وی همچنین با تبریک میلاد امام زمان (عج) و گرامی داشت هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) ادامه داد: خداوند به ما مژده می‌دهد که سرانجام زمین، امامت مستضعفان و وراثت آنان بر زمین خواهد بود تا در جهت منافع مستضعفان و عزت و کرامت آنان حکومت را اداره کنند.
وزیر اطلاعات با یادآوری این که در اسلام، حکومت و امامت متعلق به مردم و برای آنها است، گفت: تفاوت نگاه اسلام با دموکراسی در این است که دموکراسی حکومت مردم بر مردم را مطرح کرده ولی اسلام حکومت بندگان صالح را برای مردم مطرح می کند.
دکتر علوی خاطرنشان کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، نظام متعلق به همه مردم و برای همه مردم است؛ از جمله وزارت اطلاعات متعلق به مردم است و برای آنها و در خدمت مردم است.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: کار اطلاعاتی در وزارت اطلاعات بر پایه احکام شرعی، اخلاق نبوی، قانون جمهوری اسلامی ایران ، سند راهبردی امنیتی کشور، مبتنی بر احصاء محیط امنیتی جمهوری اسلامی ایران بوده که حاصل بررسی‌های کلان امنیت ملی در پرتو رهنمودهای راهگشای امام راحل (ره ) ،رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی ) و راهبردهای حاصل از تجربه و تخصص سربازان گمنام امام زمان(عج) است.
دکترعلوی با بیان این که کار اطلاعاتی در وزارت اطلاعات، مردم پایه و مردم نهاد است، گفت: این اقدام از مردم برای مردم، با مردم و با همراهی مردم، امنیت برای مردم نه بر مردم و سلب امنیت از دشمنان امنیت مردم، به مقتضای آیه شریفه «اشداء علی الکفار رحماء بینهم» است.
وی تصریح کرد: امنیت در همه زمینه ها و عرصه ها، ازجمله امنیتی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، رسانه ای، امنیت در زمینه جان مردم، مال مردم و آبروی مردم است.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.