آرمان تبریز-جلسه شورای اقامه نماز شهرستان آذرشهر امروز سه شنبه به ریاست فرماندار شهرستان آذرشهر در سالن جلسه فرمانداری برگزار شد.

آرمان تبریز-جلسه شورای اقامه نماز شهرستان آذرشهر امروز سه شنبه به ریاست فرماندار شهرستان آذرشهر در سالن جلسه فرمانداری برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما ؛اللهیاری با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز بعنوان یکی از فرایض اصلی دین اسلام گفت: نماز از واجباتی است که همواره باید بجا آورده شود و تعطیل بردار نیست.
وی ریا را مهمترین آفت نماز عنوان کرد و گفت نمازی که بدون ریا و بخاطر پیروی از خداوند متعال گزارده می شود مقبول است.
فرماندار شهرستان آذرشهر به ایجاد نماز خانه در اکثر مدارس شهرستان اشاره کرد و افزود: نماز جماعت در بیش از ۷۷ مدرسه شهرستان اقامه می شود.
وی به برگزاری جلسات قرآنی در مدارس نیز اشاره و از کسب رتبه اول استانی در زمینه حفظ و قرائت قرآن خبر داد.
رییس شورای اقامه نماز شهرستان آذرشهر اضافه کرد: در زمینه حفظ قرآن دو نفر حافظ کل قرآن و بیش از ۱۰۰ نفر از دانش آموزان حافظ یک جزء به بالا از قرآن هستند و بیش از ۶ نفر نیز حافظ ۱۸ جزء قرآن هستند.
وی وضعیت اقامه نماز در شهرستان را مطلوب و قابل تحسین عنوان کرد.
ضیایی رییس شورای اقامه نماز استان نیز در این جلسه نیاز سنجی و احداث نماز خانه در شهرک های تازه تأسیس و مجتمع های مسکونی، نما زخانه های بین راهی را مورد تأکید قرار داد .
وی ضرورت ترویج و فرهنگ سازی نماز از سطوح سنی خردسالان و دانش آموزان ابتدایی را یادآوری و خاطر نشان ساخت: والدین در این خصوص نقش بسزایی دارند.
ضیایی همچنین باتأکید بر ایجاد و احداث نماز خانه در اماکن توریستی و گردشگری خواستار همکاری و یاری شهرداران در شست و شوی فرشها و موکتهای نمازخانه های پارکها و بوستانها و نصب شاخص قبله در این اماکن و در دید عموم شد./خبر: نادره دهقانی