آرمان تبریز-فرمانده انتظامی آذربایجانشرقی گفت؛ بیش از 16 میلیون خودرو در سطح جاده های استان در نوروز امسال تردد داشتند.

آرمان تبریز-فرمانده انتظامی آذربایجانشرقی گفت؛ بیش از ۱۶ میلیون خودرو در سطح جاده های آذربایجانشرقی در نوروز امسال تردد داشتند.

به گزارش خبرنگار ما سردار “حسین عبدی” در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت علی اکبر(ع)،روز جوان و روز ۲۹ فروردین روز ارتش قهرمان و فرارسیدن نیمه شعبان اظهار داشت:با راه اندازی قرارگاه کاهش تصادفات و پیشگیری از سرقت در طرح نوروزی پلیس در استان کاهش ۳۸ درصدی تلفات جاده ای و ۱۶ درصدی جرایم حاصل شد .

سردار عبدی تصریح کرد ؛ در نوروز ۹۷ تعداد تصادفات فوتی ۳۱ فقره بوده که در نوروز ۹۸ به ۲۱ فقره کاهش یافته  و تصادفات فوتی نیز ۲۲ کاهش را نشان می دهد.

وی به اقدامات فرهنگی و ایجابی صورت گرفته اشاره کرد و افزود:امسال ۴۰۰ هزار برگ جریمه ارشادی به جای برگه جریمه چاپ و در اختیار کارکنان پلیس راه و راهور قرار گرفت و رانندگان و مسافرانی که اولین بار تخلف رانندگی می کردند به جای جریمه با این برگه ها تذکر داده می شدند که با این کار فرهنگی تغییر در نگرش مردم به اقدامات پلیس ایجاد شد.

سردار “عبدی” به کاهش  ۱۶ درصدی جرایم در طرح نوروزی نیز اشاره کرد و افزود:کاهش وقوع سرقت،افزایش کشف جرایم ،افزایش کشف مواد مخدر و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال جدید با به کارگیری تمام توان در دستور کار پلیس استان قرار گرفته است.

وی همچنین  از کشف ۷۴ میلیارد و ۸۸۴ میلیون ریالی کالای قاچاق در طرح نوروزی ۹۸ خبر داد.

این مقام ارشد انتظامی در آذربایجانشرقی به کشف ۷۴ میلیارد و ۸۸۴ میلیون ریالی کالای قاچاق در طرح نوروزی ۹۸ اشاره کرد و افزود :مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال جدید نیز با توان و قدرت بیشتر در دستور کار پلیس استان بوده و مبارزه بی امان با قاچاق کالا و ارز و همچنین تامین امنیت برای تولید کنندگان و سرمایه گذاران در تحقق شعار سال تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس پلیس استان ضمن تقدیر از عملکرد و تلاش های کارکنان پلیس استان در طرح نوروزی ادامه داد: در سایه عنایت خداوند متعال و تدابیر اتخاذ شده و مجاهدت تمامی کارکنان اعم از سربازان و کارکنان پایور از استان های موفق در طرح نوروزی هستیم.

استفاده از تجهیزات الکترونیکی

سردار “عبدی” استفاده از گوشی های هوشمند پلیس در ایام نوروز ۹۸ خبر داد و افزود:استفاده از گوشی های هوشمند در ۱۱ شهرستان استان اجرایی شده که مزایای این گوشی ها کاهش خطا و اشتباه،پیامک کردن جریمه به مالک خودرو،استعلامات قضائی و عدم دخل و تصرف در اعمال قانون می باشد.

وی به نقش قانونمندی و متدین بودن مردم استان در کاهش جرایم نیز اشاره کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت صداوسیمای استان و شبکه های اجتماعی شعارهای ناجا در سال یعنی “نشاط بهاری، نظم و قانونمداری” و همچنین “پرهیز از خطر ، آرامش در سفر” در حد مطلوب تحقق یافت.

فرمانده انتظامی استان در پایان به اولویت های اصلی و مهم پلیس استان در سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: افزایش رضایتمندی مردم از خدمات پلیس ، افزایش مشارکت اجتماعی ، فرهنگ سازی و اقدامات فرهنگی و اجتماعی در کنار اجرای دقیق طرح های انتظامی از مهمترین اولویت های ماموریتی پلیس استان در سال جدید خواهد بود.