آرمان تبریز-مدیر فروشگاه های زنجیره ای رفاه در آذربایجان شرقی گفت: در آذربایجانشرقی 25 شعبه وجود دارد که تا پایان سال با راه اندازی 3 واحد دیگر این تعداد به 28 شعبه افزایش می یابد.

آرمان تبریز-مدیر فروشگاه های زنجیره ای رفاه در آذربایجان شرقی گفت: در آذربایجانشرقی ۲۵ شعبه وجود دارد که تا پایان سال با راه اندازی ۳ واحد دیگر این تعداد به ۲۸ شعبه افزایش می یابد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛حسن سیدین درجمع خبرنگاران با بیان این که تعداد شعبه های فروشگاه های زنجیره ای رفاه تا رمضان سال آینده به ۳۰ شعبه افزایش خواهد یافت،تاکید کرد: هدف فروشگاه های زنجیره ای رفاه علاوه بر فروش محصولات، ایجاد شور و نشاط و انگیزه برای تامین کالاهای مورد نیاز مردم است.
وی افزود: در حال حاضر در مجموعه فروشگاه های زنجیره ای رفاه استان ۷۰۰ نفر مشغول به کار هستند که فروشگاه های ایپک پالاس و لارا از جمله بزرگترین فروشگاه های استان است.
مدیر فروشگاه های زنجیره ای رفاه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: معمولا در حراجی ها و طرح های فروش همراه با تخفیف، کالاهایی که تخفیف بیشتری دارند بیشتر به فروش می رسد.
سیدین تورم موجود در سیستم فروشگاه را از سال ۹۲ تا ۹۶ زیر ۵ درصد دانست و گفت: بهمن ماه امسال نسبت به بهمن سال گذشته ۴۱ درصد تورم داشتیم ولی خوشبختانه قدرت خرید مردم نسبت به میزان تورم خوب بوده است.
مدیر فروشگاه های زنجیره ای رفاه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: سال گذشته ۱۴ درصد حاشیه سود داشتیم که اکنون به دلیل وجود تورم این میزان به ۱۱ درصد کاهش یافته این در حالی است که اگر افزایش فروش در تناژ وجود نداشت اکنون متضرر بودیم بنابراین افزایش فروش موجب سرشکن شدن هزینه ها شده است.
به گفته سیدین سال گذشته ۸۵ درصد محصولات فروش کالاهای ایرانی بوده است.
وی به اهمیت کنترل ورود محصولات و کالاهای جدید به فروشگاه اشاره کرد و افزود: کالاهایی که برای فروش وارد فروشگاه می شود پس از بررسی مدارک استاندارد و پروانه بهداشت، در کمیسیون های مربوطه بررسی می شود و در صورت لزوم حتی از روند ساخت محصولات در کارخانه ها بازدید می شود.
مدیر فروشگاه های زنجیره ای رفاه در آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش تعداد شعبه های فروشگاه های رفاه تا رمضان سال آینده به ۳۰ شعبه گفت: در حال حاضر در استان ۲۵ شعبه وجود دارد که تا پایان سال با راه اندازی ۳ واحد دیگر این تعداد به ۲۸ شعبه افزایش می یابد.
وی در پایان افزود: طی سه روز حراجی گذشته درفروشگاه رفاه تبریز بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال فروش داشتیم که ارزش افزوده آن نیزحدود پنج میلیاردریال به عنوان مالیات اعمال شده است .