آرمان تبریز-مخاطبان خبرفوری در شهرهای مختلف خبر از قطع برق داده‌اند. پس از تهران، تبریزی‌ها هم نسبت به قطع گستدده برق گلایه کرده‌اند.

آرمان تبریز-مخاطبان خبرفوری در شهرهای مختلف خبر از قطع برق داده‌اند. پس از تهران، تبریزی‌ها هم نسبت به قطع گستدده برق گلایه کرده‌اند.

یکی از مخاطبان خبر فوری نوشته است: متاسفانه این قطعی برق به کلاسها و امتحانات دانشگاه‌ها آسیب زده و ما که شهریه سنگین دانشگاه آزاد داده‌ایم – دانشگاهی که حتی اینترنت کلاسهای آن هم رایگان نشد – حالا با قطعی برق نمره‌های پایین می‌گیریم و امکان حضور در کلاس را ندازیم. اداره برق چرا فکری نمی‌کند؟ همین امروز هم حتی برق رفت و بعد ۲ ساعت وصل شد.

مخاطب دیگری هم نوشته است: ما که تبریز هستیم هم از صبح برق نداریم و امتحان پسرم برگزار نشده و عصبی شده. چرا دارند این کار را می‌کنند؟ چرا دلشان به حال مردم بدبخت نمیسوزد؟ دارند چه‌کار می‌کنند؟ ما کجا کمبود برق داشتیم؟ دارند دروغ می‌گویند در مورد نیروگاه تهران. برق کل ایران قطع شده، پس شهرستانها چه می‌شود؟

ماجرای قطعی چند ساعته برق در تبریز

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان شرقی درباره قطع برق در این شهر گفته است: مصرف گاز در کشور بالا رفته و گاز نیروگاه‌های کشور نیز قطع و این نیروگاه‌ها به سمت مصرف سوخت مایع رفته‌اند.

وی اضافه کرده، نیروگاه تبریز هم سوخت مایع مصرف می‌کند و حتی برخی از نیروگاه‌های کشور نیز سوخت مایع ذخیره خود را تمام کرده‌اند، بنابراین تولید برق نیز کاهش یافته و به ناچار در سطح کشور، به میزان مشخص شده برای هر منطقه، سهیمه خاموشی داده شده است.

علت قطعی برق در ۷ منطقه تهران چیست؟

سخنگوی صنعت برق درباره خاموشی تهران گفته است: در برخی از مناطق کشور محدودیت موقتی بدنبال موضوع محدودیت سوخت نیروگاه‌ها اعمال شده است که باعث شد در برخی مناطق خاموشی مقطعی داشته باشیم.

وی افزوده است: با توجه به اینکه خاموشی مقطعی بود امکان اطلاع رسانی نداشتیم. به محض اینکه مشکل سوخت و محدودیت تامین گاز برطرف شود، خاموشی نخواهیم داشت.

او تصریح کرده است که اگر مردم ۱۰ درصد در مصرف گاز صرفه جویی کنند، مشکل قطعی برق نخواهیم داشت.

  • منبع خبر : خبر فوری