آرمان تبریز-جلسه تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد ارس برگزار شد.

آرمان تبریز-جلسه تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد ارس برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز ،آئین تکریم و معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد ارس با حضور مدیر کل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس و جمعی از مدیران سازمان و نمایندگان انجمن های فرهنگ و هنر ارس در سالن اجلاس سازمان منطقه آزاد ارس برگزار گردید.

​در ابتدای این جلسه محسن نریمان با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی هنری اقدام گرفته در ارس گفت: سازمان منطقه آزاد ارس در حوزه فرهنگ و هنر در زمینه های مختلف از جمله برگزاری جشنواره فیلم و عکس ارس، تئاتر خیابانی، اکران فیلم های سینمایی، مسابقات فرهنگی، نشر و کتاب، برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و … اقدامات شاخصی داشته و عملکرد قابل قبولی داشته است.
نریمان هدف از امضای تفاهمنامه مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور را ایجاد وحدت رویه و ریل گذاری جهت تسریع در اجرای برنامه ها عنوان کرد و افزود: بر اساس این تفاهم نامه مدیران کل ارشاد مناطق آزاد هم رده با مدیران کل استان ها می باشد که این امر می‌تواند به سرعت ارتباطات و تسریع در فرآیندهای اداری اهالی هنر در مناطق آزاد کمک کرده و ظرفیت‌های دو مجموعه را مکمل هم کند.
نریمان ادامه داد: تلاش بر این است شرایط مناسبی برای فعالیت بخش غیردولتی و فرهنگ، هنر و رسانه در ارس فراهم شود و از ظرفیت ایجاد شده در سیاست‌گذاری، حل مشکلات و دغدغه اهالی فرهنگ و هنر و حمایت‌ از فعالان این عرصه قدم‌های اساسی برداشته شود که در این زمینه انتظار می‌رود همراهی هنرمندان نیز مبنای کار باشد.
در ادامه مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی بسترهای اداری بیشتر برای حمایت و سیاستگذاری است و تلاش کرده ایم در چند سال گذشته از تصدی گری به سمت حمایت و سیاست گذاری فعالیت‌های فرهنگی حرکت نماییم و تصدی گری امور را به هنرمندان بسپاریم تا بتوانیم بخش اقتصاد فرهنگ و هنر را بیش از گذشته فعال کنیم.
علی غیاثی اظهار کرد: ایجاد زیرساخت‌های تشکل‌های هنری نیازمند توانمندسازی و منسجم‌سازی است و نقش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سپردن کارها و امور به هنرمندان است و از این رو باید با ایجاد تشکل‌های قوی و منسجم به تحقق امور پرداخته شود.
وی اجرای طرح خواهرخواندگی شهرهای مرزی با کشورهای همسایه که توسط شورای توسعه پایدار مصوب شده را در منطقه آزاد ارس خواستار شد و افزود: توسعه ارتباطات فرهنگی با کشورهای همسایه زمینه ساز تقویت اقتصادی برای فعالین و کشور می باشد که انتظار می رود با توجه به ارتباطات خویشاوندی و روابط فرهنگی مشترکی که بین منطقه آزاد ارس و کشورهای همسایه وجود دارد این ارتباط پررنگ تر و پرثمره تر شود.
همچنین در این مراسم ابراهیم نصیری عملکرد چند ساله خود در دوره تصدی گری مدیریت حوزه مدیریت فرهنگی هنری و نمایندگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارس را تشریح کرد .
در پایان از زحمات ابراهیم نصیری بعنوان نماینده سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در منطقه آزاد ارس تجلیل و سعید شیرمحمدی به عنوان مدیرکل جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد ارس معرفی شد.
گفتنی است در حکمی که از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آقای سعید شیرمحمدی بعنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد منطقه آزاد ارس انتخاب گردیده است.