شهردار تبریز گفت: بدلیل اهمیتی که مسیر بالادست مهرانه رود از نظر هدایت سیلاب ها و آبهای سطحی برای تبریز دارد، این شهرداری در لایروبی آن ها همکاری می‌کند.

آرمان تبریز-شهردار تبریز گفت: بدلیل اهمیتی که مسیر بالادست مهرانه رود از نظر هدایت سیلاب ها و آبهای سطحی برای تبریز دارد، این شهرداری در لایروبی آن ها همکاری می‌کند.

به گزارش خبرنگار ما؛ ایرج شهین باهر امروز در بازدید مجدد از مناطق بالادست مهرانه رود که نماینده شرکت آب منطقه‌ای استان و دهیار کندرود نیز وی را همراهی می کردند، گفت: بدلیل اینکه مهرانه رود در هدایت آب های حاصل از بارندگی و سیلاب نقش مهمی برای شهر تبریز دارد و وضعیت نامناسب مناطق بالادست این رودخانه به جهت انباشت زباله و نخاله در طول سال های متمادی، شهرداری تبریز در لایروبی و پاکسازی مسیل های منتهی به این شهر مشارکت می کند.
او افزود: با استفاده از تجهیزاتی که در اختیار شهرداری منطقه ۹ است، ابلاغ شده تا به دهیاری های منطقه در لایروبی و پاکسازی بالادست مهرانه رود کمک شود.
شهردار تبریز روز گذشته پس از بازدید از مسیل های شرق تبریز و رودخانه های واقع در حریم شهر های باسمنج و کندرود بر ضرورت تسریع در جمع آوری نخاله های ساختمانی انباشت شده در این مسیر توسط دستگاه های زیربط تاکید کرده بود.