آرمان تبریز-بارش شدید باران و جاری شدن سیل راه ارتباطی ۴ روستای هشترود را بسته است.

آرمان تبریز-بارش شدید باران و جاری شدن سیل راه ارتباطی ۴ روستای هشترود را بسته است.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ مسئول هماهنگی برف روبی راه های استان گفت: این روستاها شامل ینگجه،مسدود شدن راه ۴ روستای هشترود آغجه رود، بیگ کندی و بایقره رود است و سیل علاوه بر راه های این روستاها، ۳ پل ۲ متری واقع در مسیر روستاها را تخریب و خسارت مالی به آن ها وارد کرده است.
غلامرضا رسول زاده با بیان اینکه جاری شدن سیل در این روستاها خوشبختانه خسارت جانی نداشته است، افزود : از صبح امروز گروه های راهداری مشغول ترمیم پل ها و راه ارتباطی این روستاها و بازگشایی آن ها هستند و برای رفت و آمد خودروها مسیر عبور موقت ایجاد شده است.
مسئول هماهنگی برف روبی راه های آذربایجان شرقی ادامه داد : در سایر راه های روستایی استان وضعیت بحرانی نیست و گزارشی از جاری شدن سیل در سایر شهرهای استان نیامده است.
رسول زاده گفت : هم اکنون تمامی راه های اصلی و فرعی استان و آزاد راه تبریز – زنجان باز است، ولی به علت بارش باران لغزنده بوده و رفت و آمد در آن ها با احتیاط و سرعت مطمئن انجام می شود.
وی اضافه کرد : گروه های راهداری به صورت شبانه روزی در محورهای استان در آماده باش هستند و در صورت بروز حوادث احتمالی در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به مسافران هستند.
فرماندار هشترود هم ازخراب شدن ۹ خانه در روستای داغ سرسکند از توابع بخش نظر کهریزی اسن شهرستان خبر داد.
امینیان گفت: بر اثر بارش باران و جاری شدن سیل ۲ راس دام سنگین و ۱۵ راس دام سبک تلف شدند.
براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی روز سه شنبه ۱۳ فروردین فعالیت سامانه بارشی موجب بارش باران و رگبار، مه گرفتگی، کاهش دید افقی، آبگرفتگی، آذرخش و در نواحی سردسیر و مرتفع بارش برف می شود.