آرمان تبریز-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از استقبال چشمگیر گردشگران نوروزی 98 از اقامتگاه های بوم گردی کلیبر و خداآفرین خبر داد.

آرمان تبریز-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از استقبال چشمگیر گردشگران نوروزی ۹۸ از اقامتگاه های بوم گردی کلیبر و خداآفرین خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز،  صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، “مرتضی آبدار” ، اظهار داشت: شهرستان های “کلیبر” و “خداآفرین” به ‌واسطه ظرفیت های مختلف گردشگری  اعم از طبیعت‌گردی، وجود آثار تاریخی، جنگل‌های سرسبز و خوش آب و هوای منطقه ارسباران، اماکن زیارتی، آب گرم معدنی و صنایع‌دستی همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی استان قرار گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به میزان اقامت گردشگران نوروز ۹۸ در این شهرستان ها، افزود: شهرستان کلیبر و خداآفرین از نخستین روز سال ۹۸ تا پایان روز نهم فروردین پذیرای ۱۱ هزار و ۵۴۱ گردشگر در مراکز اقامتی خود اعم از هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیرها، و اقامتگاه های بوم گردی بوده است.

وی با اشاره به فعالیت اقامتگاه های بوم گردی و اقامت گزینی گردشگران در این مکان ها و آشنایی بیشتر گردشگران با فرهنگ اصیل روستایی منطقه، ادامه داد: شهرستان کلیبر و خداآفرین به واسطه قرارگرفتن در منطقه ای خوش آب و هوا در ارسباران با ۸۵ اقامتگاه بوم گردی نوروز امسال نیز همچون سنوات گذشته پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است، بطوریکه اقامتگاه های این منطقه تا پایان روز نهم فروردین میزبان ۴ هزار و ۱۰۵ گردشگر بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به استقبال گردشگران نوروزی ۹۸ از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و تفریحی این منطقه، اظهار داشت: از نخستین روز سال ۹۸ تا پایان روز نهم فروردین از اماکن تاریخی، فرهنگی و تفریحی شهرستان های کلیبر و خداآفرین ۵۲ هزار و ۱۵۰ مورد بازدید به عمل آمده است.

آبدار در پایان به نظارت مستمر تیم های نظارتی ستاد اجرایی نوروز شهرستان بر عملکرد مراکز خدماتی نیز اشاره کرد و گفت: تیم های نظارتی استان و شهرستان، طی روز های اعلام شده، از مراکز اقامتی، پذیرائی بین راهی، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و سایر مراکز،۱۶۱ فقره بازدید به عمل آورده اند.