• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ | کد خبر : 19460 | ساعت : ۲۱:۱۳:۰۹
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری تبریز عنوان کرد:
  توسعه دوچرخه سواری؛ بازگشت فرهنگی برای حفظ محیط زیست
  آرمان تبریز-معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری تبریز توسعه دوچرخه سواری را بازگشتی فرهنگی برایس حفظ محیط زیست عنوان کرد.

  به گزارش خبرنگار ما در تبریز ، مهدی یوسفی با بیان این مطلب افزود:حمل و نقل پاک یکی از اولویت‌های اصلی شهرهای بزرگ برای حفظ محیط زیست و مقابله با آلودگی هوا است و مانیز سعی داریم زیرساخت های لازم را برای توسعه دوچرخه سواری یکی از ارکان اصلی حمل و نقل پاک ایجاد کنیم.
  ​وی ادامه داد: زندگی مدرن باعث شده تا بسیاری از شهرها از بسترهای طبیعی و فرهنگی خود جدا شوند ، در حوزه استفاده از مدهای حمل و نقل پاک اگر به درستی برنامه‌ریزی کنیم؛ می‌توانیم شهروندان را در این بازگشت فرهنگی به طبیعت زندگی خود کمک کنیم .
  معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری تبریز با تأکید بر اینکه وابستگی بیش از اندازه مردم به خودروهای شخصی معضلات دیگری مانند ترافیک و آلودگی هوا را به وجود می‌آورد؛ ادامه داد: وابستگی بیش از اندازه مردم به خودرو باعث شده تا الگوی رفتاری نامناسبی را درسطح شهرشاهد باشیم.
  یوسفی ادامه داد: استفاده از دوچرخه بعنوان یک مد حمل ونقلی در ترافیک شهرها وایجاد زیرساختهای لازم بدین منظور وازهمه مهمتر فرهنگ صحیح استفاده ازآن ازجمله مواردی است که مستلزم برنامه ریزی طولانی مدت و تمرکز و استمرار و تاکید بیشتر است.
  وی یادآورشد: امروز موضوع آلودگی زیست محیطی (هوا-صدا) در تبریز بسیار حائز اهمیت بوده و باتوجه به ارتباط جدی آن با سلامت شهروندان باید قطعا موردتوجه قرارگیرد.
  وی همچنین گفت: دراین راستا استفاده ازمدهای حمل ونقل پاک وسبز وایجاد انگیزه وترویج استفاده ازدوچرخه درسفرهای کوتاه شهری کمتراز ۵ کیلومتر باید در مباحث آموزش شهروندی و  سیاست گذاریهای حوزه ترافیک شهری گنجانده شود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب