• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ | کد خبر : 16691
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سرپرست شهرداری تبریز خبر داد؛
  تبریز میزبان «دهمین اجلاس بین المللی رشد توسعه شهری و حفاطت بافت تاریخی اوراسیا» در سال ۲۰۱۸ میلادی
  سرپرست شهرداری تبریز از برگزاری «دهمین اجلاس بین المللی رشد توسعه شهری و حفاظت از بافت تاریخی در حوزه اوراسیا» به میزبانی تبریز در سال ۲۰۱۸ میلادی خبر داد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز ، محمدحسین اسحقی با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: با تصمیم شورای سیاستگذاری اجلاس بین‌المللی رشد توسعه شهری و حفاظت […]

  سرپرست شهرداری تبریز از برگزاری «دهمین اجلاس بین المللی رشد توسعه شهری و حفاظت از بافت تاریخی در حوزه اوراسیا» به میزبانی تبریز در سال ۲۰۱۸ میلادی خبر داد.
  به گزارش خبرنگار ما در تبریز ، محمدحسین اسحقی با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: با تصمیم شورای سیاستگذاری اجلاس بین‌المللی رشد توسعه شهری و حفاظت از بافت تاریخی در حوزه اوراسیا، تبریز در سال ٢٠١٨ میلادی، میزبان متخصصان حوزه مدیریت شهری از کشورهای حوزه جاده ابریشم خواهد بود.
  وی تصریح کرد: در مراسم اختتامیه نهمین دوره این اجلاس که با حضور نمایندگان حقوقی و حقیقی کشورهای حوزه اوراسیا در شهرهای مسکو و سامارای روسیه برگزار شد، اعضای شورای سیاستگذاری، با رای قاطع خود شهرداری تبریز را به عنوان میزبان دهمین دوره اجلاس انتخاب کردند.
  سرپرست شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: اقدامات و برنامه‌های کلی مدیریت شهری تبریز در حوزه‌های زیست‌محیطی و حفظ بافت‌های تاریخی، از امتیازات مهمی است که زمینه به ثمر رسیدن این میزبانی ارزشمند را فراهم کرده‌است.
  اسحقی با اشاره به ‌این‌که جذب فرصت‌ میزبانی مجامع مختلف شهری و منطقه‌ای، از بدو انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ در دستور کار شهرداری تبریز بوده‌است، گفت: مطابق این رویکرد، مجمع عمومی UCLG MEWA (شهرهای متحد و حکومت‌های محلی خاورمیانه و غرب آسیا) و همچنین سومین نشست کمیته زیست محیطی این سازمان جهانی، به میزبانی تبریز برگزار خواهد شد.
  وی تصریح کرد: مصمم هستیم با جلب میزبانی‌های علمی و فرهنگی، ارتباطات بین‌المللی شهر را فعال کرده و زمینه‌های گردشگری پایدار و تاثیرگذار را توسعه دهیم.

  گفتنی است ریچی میاکه رئیس موسس کنفرانس و استاد دانشگاه علوم توکیو، ویتالی استانیکوف معاون دانشگاه شهرسازی مسکو، سرگی مالاخوف رئیس دپارتمان طراحی خلاقانه SSTU سامارا و اوگینا ریپینا استاد دپارتمان طراحی خلاقانه SSTU سامارا، از اعضای شورای سیاستگذاری اجلاس، در مراسم اختتامیه این گردهمایی، در سخنرانی‌های جداگانه، با اشاره به جایگاه بین‌المللی کلان‌شهر تبریز و دستاوردهای مهم آن در حوزه‌های زیست محیطی، تبریز را شایسته میزبانی اجلاس دهم خوانده و ابراز امیدواری کردند مباحث کلی اجلاس، در بستر میزبانی تبریز، منجربه تاثیرگذاری‌های عملی در آینده‌ای نزدیک شود.
  محمدحسین اسحقی، سرپرست شهرداری تبریز، در این اجلاس، طی سخنانی بر ضرورت حفاظت از هویت تاریخی و طبیعی کهن‌شهرهای حوزه اوراسیا تاکید کرده و از آمادگی کلان‌شهر تبریز برای میزبانی مطلوب اجلاس دهم خبر داد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب