• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ | کد خبر : 16385
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  همزمان با فرارسیدن 18 مهر ماه، 25 امین سالگرد تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی صورت گرفت :
  دیداررئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با نماینده محترم ولی فقیه در استان
  آرمان تبریز-به مناسبت فرارسیدن ۱۸ مهر ماه، ۲۵ امین سالگرد تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی به همراه روسای مراکز آموزشی و کارکنان واحد استانی با حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای آل هاشم، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، دیدار کردند. به گزارش خبرنگارما […]

  آرمان تبریز-به مناسبت فرارسیدن ۱۸ مهر ماه، ۲۵ امین سالگرد تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی به همراه روسای مراکز آموزشی و کارکنان واحد استانی با حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای آل هاشم، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، دیدار کردند.

  به گزارش خبرنگارما در تبریز ،این جلسه به مناسبت با هدف گرامیداشت سالروز تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و تبیین و تشریح اهداف این دانشگاه روز سه شنبه مورخ ۱۸/۰۷/۹۶ در بیت امام جمعه محترم تبریز برگزار شد.

  دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی، در ابتدای جلسه ضمن تبریک سالروز تاسیس دانشگاه، به معرفی اجمالی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی پرداخته و گفت: هدف این دانشگاه تربیت نیروهای متخصص، کارآفرین و مهارتی می باشد.

  وی بیان کرد: در طول عمر ۲۵ ساله این دانشگاه و سکانداری افراد مختلف، گاهی این دانشگاه را از اهداف عالی خود دور کرده است ولی بحمدالله از سال گذشته، نظارت مستمر کیفی و کمی مراکز آموزشی، سرلوحه اقدامات دانشگاه بوده است به طوری که بیشتر اقدامات انجام شده واحد استانی در این مقوله بوده و در این راستا تیم نظارتی واحد استانی طی بازدیدهای مستمر به ارزیابی کیفی مراکز آموزشی پرداخته اند.

  قالیچی در ادامه به برخی از فعالیت­های انجام شده در واحد استانی پرداخته و افزود: فعالیت­های چشمگیری در حوزه فرهنگی، پژوهشی، ورزشی، در طول یکسال گذشته انجام شده است؛ از آن جمله می توان به موفقیت دانشجویان این استان در جشنواره کشوری قرآنی در قم اشاره کرد که دانشجویان این استان توانستند در بین دانشجویان علمی کاربردی کشور به مقام های برتر دست یابند.

  رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی در ادامه گفت: یکی دیگر از برنامه های فاخری که توسط این واحد استانی در حال اجرا می باشد، برگزاری جشنواره سراسری فضای مجازی تحت لوای کنگره ملی شهدای دانشجو، می باشد. این جشنوراه که در جهت زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا می باشد، قرار است روز چهارشنبه مورخ ۲۶مهر ماه با حضور مقامات کشوری و استانی از جمله سردار صفوی، خانواده شهید محسن حججی برگزار شود.

  قالیچی هم چنین اشاره ای به توزیع هرم دانشجو در کشور پرداخته و گفت: متاسفانه در کشورهای پیشرفته تعداد دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی به مراتب خیلی بالاتر از تحصیلات تکمیلی است ولی در ایران این هرم به خوبی توزیع نشده است و نسبت توزیع دانشجویان تحصیلات تکمیلی ایران با دیگر کشورها تفاوت فاحشی دارد. تا جایی که نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی هر روز افزوده می شود و یکی از دلایل مهم این امر، عدم کارایی و مهارتی بودن اکثر دانش آموختگان می باشد.

  در ادامه جلسه حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای آل هاشم، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز، ضمن تبریک سالرز تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: اینجانب از آنجایی که در دوره مسئولیت خودم در ارتش، مرکز آموزش علمی کاربردی داشتیم با این دانشگاه آشنایی داشته و از نزدیک با این مجموعه همکاری داشتم.

  حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای آل هاشم افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی خدمات بسیار ارزشمندی در تربیت نیروهای متخصص انجام داده است و این دانشگاه برای آن دسته از علاقه مندانی که فرصت تحصیل نداشتند و یا خواهان آموزش های مهارتی هستند، امکانات مناسبی مهیا کرده است تا متقاضیان بتوانند آموزش های مهارتی را به نحو احسن یاد بگیرند.

  امام جمعه تبریز بیان کرد: وظیفه دانشگاه ها این است که در امر بصیرت افزایی دانشجویان اقدامات موثری انجام دهند و باید برای تحقق این امر کارگاه ها و دوره های آموزش بصیرت را برای دانشجویان، کارکنان و حتی مدرسان برگزار نمایند.

  وی گفت: محیط دانشگاه ها باید سیاسی باشد ولی دانشگاه جای سیاسی کاری نیست؛ چرا که دانشجو باید آگاه به مسایل روز سیاسی باشد ولی نباید بخاطر سیاسی کاری از تحصیل علم و دانش عقب بیافتد. وی تاکید کرد که دانشگاه ها باید به مسایل فرهنگی بیش از پیش توجه کند و در انتقال مفاهیم و ارزش های انقلابی به جوانان امروزی و نوجوانان لحظه ای درنگ نکند.

  حاج آقای آل هاشم در ادامه سخنان خود به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرده و گفت: دغدغه اصلی حضرت آقا نیز از چندین سال قبل مساله فرهنگی و توجه به ناهنجاری های فرهنگی بوده است؛ که این دغدغه هر بار با یک عنوانی از سوی امام خامنه ای ذکر شده است و حضرت آقا به کرات و به دفعات به مساله فرهنگی و ول انگاری آن در جامعه اشاره کرده است؛ گاهی با عنوان تهاجم فرهنگی، یکبار با عنوان شبیخون فرهنگی، در جایی با عنوان جنگ نرم، ناتوی فرهنگی نفوذ و … که این امر نشان از حساسیت موضوع فرهنگ در جامعه می باشد که بر دانشگاهیان وظیفه است در کارهای خود این امر را جدی بگیرند.

  حاج آقای آل هاشم هم چنین به مساله فضای مجازی اشاره کرده و گفت: خانواده های ما باید مراقب فضای مجازی و تربیت کودکان و نوجوانان خود باشند؛ وی افزود: فضای مجازی در عین حالی که تهدید هست ولی با مدیریت بجا و درست فرصت نیز هست و شما دانشگاهیان باید از این موقعیت استفاده کنید و این تهدید را به فرصت تبدیل کنید تا بتوانیم از فضای مجازی بهترین استفاده را بکنیم. ایازی /

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب