• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ | کد خبر : 16374
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  در آیین افتتاح کتابخانه سیار شهری شماره 2 کانون پرورش فکری عنوان شد:
  توجه به مناطق محروم باید اولویت کانون پرورش فکری باشد
  آرمان تبریز-دومین کتابخانه سیار شهری کانون پرورش کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌شرقی در تبریز به مناسبت هفته ملی کودک، با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری و مدیر کل کانون پرورش فکری استان افتتاح شد. به گزارش خبرنگار ما درتبریز، معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی ضمن گرامی داشت هفته ملی کودک و ابراز خوشحالی به خاطر […]

  آرمان تبریز-دومین کتابخانه سیار شهری کانون پرورش کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌شرقی در تبریز به مناسبت هفته ملی کودک، با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری و مدیر کل کانون پرورش فکری استان افتتاح شد.
  به گزارش خبرنگار ما درتبریز، معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی ضمن گرامی داشت هفته ملی کودک و ابراز خوشحالی به خاطر حضور در جمع کودکان گفت: ما باید دوران خوب کودکی را قدر بدانیم و کودکان را ارج نهیم.
  سعید شبستری ادامه داد: بچه‌های این مرز و بوم پرورش یافته این جامعه بوده و سکان‌دار مسئولیت‌های سیاسی، اجتماعی و اداری آینده می‌باشند پس بهتر است در تربیت و رشد و شکوفایی آنان اقدامات موثری انجام دهیم.
  وی با بیان اینکه کتابخانه‌های سیار کانون پرورش فکری استان نقش مهمی در ارتقاء سطح فرهنگی کودکان دارند، تصریح کرد: باید بچه‌هایی تربیت کنیم که با کسب مهارت‌های زندگی بتوانند در مقابل مشکلات عدیده ایستادگی کنند و اینکار مستلزم این است که تربیت صحیح کودکان اولویت اصلی و مهم خانواده‌ها باشد.
  شبستری افزود: باید آموزش مسائل دینی و نحوه برقراری روابط اجتماعی را از سنین کودکی در جامعه نهادینه کنیم چرا که این کار سبب می‌شود فرزندانمان از آسیب‌های اجتماعی مصون باشند.
  وی با بیان اینکه اگر امروزه شاهد پیشرفت در زمینه‌های علمی و فرهنگی و … هستیم، گفت: این پیشرفت‌ها مدیون اعتقادات باورهای پرورش یافته در سن کودکی هست.
  معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: مربیان کانون پرورش فکری استان در این زمینه رسالت خطیری دارند و البته در عرصه فرهنگ بهترین الگو برای کودکان و نوجوانان هستند و در این بین نقش آنها بسیار برجسته و موثر و مفید است.
  شبستری با تاکید بر اینکه بسیاری از مشکلات ما ریشه در مسائل فرهنگی دارد، اضافه نمود: باید از سنین کودکی به کودکان یاد دهیم تا چطور با مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه کنار بیایند و در جهت رفع این مشکلات گام بردارند.
  شبستری در پایان توجه به مناطق محروم و روستایی را یادآور شد و گفت: باید تمامی تلاش خود را برای خدمات رسانی بهتر به آنها به کار گیریم.
  وی با تقدیر از تلاش‌های ارزنده کانون استان در ارتقای فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با کودکان و نوجوانان از هادی یوسف‌زاده مدیر کل کانون استان به جهت توسعه و تعمیق این برنامه‌ها در سال‌های اخیر قدردانی کرد.

  مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی:
  کتابخانه‌های سیار بین کودکان توازن فرهنگی ایجاد می‌کند

  در ادامه آیین افتتاح کتابخانه سیار شهری شماره ۲، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی توصیه‌های مقام معظم رهبری پیرامون اهمیت و لزوم توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی را یادآور شد و گفت: فعالیت کتاب‌خانه‌‌های سیار شهری کانون پرورش فکری امکانی مناسب برای دسترسی آسان‌تر مخاطبان به کتاب و محصولات فرهنگی می‌باشد.
  هادی یوسف‌زاده ادامه داد: افزایش تعداد و خدمات کتابخانه‌های سیار شهری باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود و هر چقدر در بعد توسعه فرهنگی کودکان گام برداریم جامعه سالم و پیشرفته‌ای خواهیم داشت.
  وی اظهار داشت: این‌کتابخانه به منظور توسعه‌ و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و هم‌چنین دسترسی آسان‌تر مخاطبان به کتاب و محصولات فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.
  یوسف زاده با اشاره به خدمات کتابخانه سیار شهری افزود: هدف از راه‌اندازی کتابخانه سیار، ایجاد عدالت بین کودکانی که به راحتی به کتاب دسترسی دارند و کودکانی که نمی‌توانند به سهولت به کتاب دستری داشته باشند لذا افتتاح کتابخانه سایر فوق برای کودکانی که در مسیر مراکز کانون نیستند و از امکانات کانون به نحو مطلوب نمی‌توانند استفاده کنند، راه‌اندازی شده است تا آنان نیز بتوانند مثل سایر اعضا از خدمات کانون بهره‌مند گردند.
  وی با بیان اینکه کانون پرورش فکری به عنوان یک دستگاه فرهنگی موثر می باشد، گفت: کانون پرورش فکری استان با افتتاح کتابخانه‌های سیار شهری می‌تواند در توسعه فرهنگ جامعه و افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی استان نقش موثری ایفا کند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب