• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ | کد خبر : 16309
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  لزوم رعایت ضوابط قرنطینه ای و بهداشتی در واحدهای مرغداری آذربایجان شرقی
  آرمان تبریز- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از مرغداران استان خواست باتوجه به شروع فصل مهاجرت پرندگان و به منظور جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، ضوابط قرنطینه ای و بهداشتی را در واحدهای مرغداری رعایت نمایند. به گزارش خبرنگارما در تبریز ،مهندس حبیب شریفیان در گفتگو با خبرنگاران با […]

  آرمان تبریز- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از مرغداران استان خواست باتوجه به شروع فصل مهاجرت پرندگان و به منظور جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، ضوابط قرنطینه ای و بهداشتی را در واحدهای مرغداری رعایت نمایند.
  به گزارش خبرنگارما در تبریز ،مهندس حبیب شریفیان در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: با عنایت به شروع فصل مهاجرت پرندگان و مشاهده بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تعدادی از مناطق و احتمال شیوع مجدد و بروز تلفات در واحدهای مرغداری، خواستار اطلاع رسانی مناسب به کلیه واحدهای مرغداری صنعتی و بهره برداران روستائی، جهت رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی ، قرنطینه ای و امنیت زیستی و سایر اقدامات لازم را در زمینه پیشگیری از شیوع این بیماری شد.
  وی با بیان اینکه لازم است تشکل های تولیدی و بهره برداران روستائی با هماهنگی مدیریت جهادکشاورزی و ادارات دامپزشکی شهرستان ها به منظور اتخاذ تدابیر لازم ، حضور فعال در ستاد آنفلوآنزا به ریاست فرمانداری داشته باشند و برای اجرای دستورالعملهای بهداشتی در مواجهه با شیوع بیماری مذکور اقدامات لازم را با جدیت و دقت کامل معمول فرمایند افزود: از بهره برداران و مرغداران محترم در سراسر استان می خواهم نسبت به شیوع بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان هوشیار باشند.
  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان این که پرندگان مهاجر و عدم رعایت شرایط قرنطینه ، اصلی ترین عوامل انتقال بیماری هستند افزود: بهترین راه جلوگیری از ابتلای طیور به این بیماری، رعایت قرنطینه و موازین بهداشتی توسط مرغداران است.
  وی گفت: جلوگیری از نفوذ پرندگان به واحدهای مرغداری، عدم خرید وفروش پرندگان وماکیان زنده از بازارچه های محلی و پرهیز از کشتار آنها در محلهایی غیراز کشتارگاه ها از عوامل وروشهای کاهش بیماری آنفولانزای مرغی می باشد.
  مهندس شریفیان گفت: از مرغداران تقاضا دارم جهادکشاورزی و دامپزشکی را به موقع در جریان گزارش افزایش غیرمعمول تلفات طیور قرار دهند تا کارشناسان دامپزشکی نسبت به شناسایی، نمونه برداری و کنترل اقدام نمایند.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب