• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ | کد خبر : 16243
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  هفدهمین جلسه کنگره شهدای دانشجوی استان آذربایجان شرقی برگزار شد
  آرمان تبریز- هفدهمین جلسه کنگره شهدای دانشجوی استان آذربایجان شرقی در پانزدهم روز از مهرماه سال جاری در سالن جلسات شهید محسن حججی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز، این مراسم با اهداف تشریح و تبیین برنامه¬های مربوط به کنگره شهدای استان، آسیب شناسی اجتماعی و […]

  آرمان تبریز- هفدهمین جلسه کنگره شهدای دانشجوی استان آذربایجان شرقی در پانزدهم روز از مهرماه سال جاری در سالن جلسات شهید محسن حججی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
  به گزارش خبرنگار ما در تبریز، این مراسم با اهداف تشریح و تبیین برنامه¬های مربوط به کنگره شهدای استان، آسیب شناسی اجتماعی و مراسم پرشور پیاده روی اربعین دانشجویان با حضور سردار کریمیان، فرماندهی سپاه عاشورا؛ دکتر قالیچی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛ دکتر پورمحمدی، رئیس دانشگاه تبریز؛ دکتر کی نژاد، رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز؛ دکتر انگجی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز؛ دکتر ولی زاده، رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان؛ دکتر معصومی، رئیس دانشگاه پیام نور استان؛ دکتر حاج علیلو، رئیس دانشگاه پیام نور تبریز؛ دکتر بدری، رئیس دانشگاه فرهنگیان، مهندس شادی، مسئول بسیج دانشجویی استان، دکتر جدیری، مسئول بسیج اساتید استان، روسای تعدادی از دانشگاه های استان، بسیجیان و دست اندرکاران کنکره شهدای دانشجویی استان روز شنبه به میزبانی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی برگزار گردید.
  دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی، در ابتدای جلسه ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان گرامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، به معرفی اجمالی و تشریح فعالیت های دانشگاه جامع علمی کاربردی پرداختند.
  قالیچی افزود: تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از تصمیمات بجا و درست در حیطه آموزش کشور بوده است که با هدف تربیت نیروهای متخصص، کارآفرین و آچار به دست ایجاد شده. وی هم چنین افزود بسیار خرسندیم که اعلام کنیم بیش از ۸۰ درصد دانش آموختگان این دانشگاه شاغل می باشند و با آموزش های مهارتی سعی داریم این رقم را افزایش دهیم.
  رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، در ادامه بیان کرد: از زمانی که برگزاری کنگره شهدای استان به این دانشگاه واگذار شد، اقدامات زیادی انجام دادیم که در این راستا، اولین گام این بود که با رایزنی های به عمل آمده با سازمان مرکزی دانشگاه، این کنگره را در بین دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور بسط دادیم و قرار است با توکل به خدا، کنگره ملی شهدای دانشگاه جامع علمی کاربردی کل کشور را همزمان با کنگره شهدای استان برگزار نماییم.
  وی گفت: هم چنین در مورد برگزاری مراسم “آیین اختتام” جهت حضور سردار صفوی، مشاور عالی مقام معظم رهبری؛ خانواده شهید محسن حججی و دیگر عزیزان رایزنی های اولیه انجام شده است که قرار است این مراسم ۲۶ مهر سال جاری در سالن پتروشیمی برگزار گردد.
  سردار کریمیان، فرماندهی سپاه عاشورا، ضمن عرض سلام و درود به روح پاک شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای گلگون کفن، بیان کرد: باید یکی از کارهای اولویت دار دانشگاه ها، توجه به مسایل فرهنگی جامعه و جهاد فرهنگی دانشجویان باشد. وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص الزامات جهاد فرهنگی گفت: حضرت آقا همواره در سخنان شان به موضوع جهاد فرهنگی توجه ویژه دارند چنانکه فرمودند: کار جهادی به معنای بی قانونی نیست بلکه معنای دقیق جهاد فرهنگی این است که از موانع به بهترین نحو عبور کنیم.
  سردار کریمیان گفت: دلیل اصلی اینکه گاهی در برخی مسایل فرهنگی موفق نمی شویم این است که در کارهای فرهنگی غیر هدفمند، جزیره ای و بدون هماهنگی عمل می کنیم و با این گونه عمل کردن نمیتوانیم به اهداف والای فرهنگی دست یابیم.
  فرماندهی سپاه عاشورا، ضمن تاکید بر این نکته که موتور محرک حرکت های جهاد پرداختن به مسایل فرهنگی است، ادامه داد: برای تحقق مسایل فرهنگی باید اولویت ها را تشخیص دهیم و به فرعیات مشغول نباشیم؛ باید توطئه های دشمن را بشناسیم و در برابر این توطئه ها عملیات جدی انجام دهیم؛ پایش مستمر مسایل فرهنگی را بجا و خوب انجام دهیم؛ برای انجام کارهای فرهنگی نباید افراطی عمل کرد هم چنانکه ب مسامحه نمی شود کاری از پیش برد.
  سردار کریمیان بیان کرد: برای درخشیدن در فعالیت های فرهنگی و نتیجه مطلوب این مسایل، باید دانشگاه ها به کیفی سازی آموزش ها بپردازند؛ چرا که در عرصع جهاد فرهنگی نبرد علمی حرف اول را میزند. وی خطاب به دانشگاهیان گفت: اعتقاد داریم که شما دانشگاهیان نه تنها افسران جنگ نرم، بلکه سرداران جنگ نرم می باشید.
  دکتر پورمحمدی، رئیس دانشگاه تبریز و رئیس کنگره شهدای استان، توجه جدی دانشگاه های استان را به مسایل فرهنگی خواستار شد. وی با اشاره به معضلات فرهنگی دانشگاه ها، بحث فضای مجازی به آموزش های صحیح بین دانشجویان اشاره کرده و گفت: باید با آموزش های صحیح جلوی برخی از ناهنجاری های اجتماعی و معضلات فرهنگی گرفته شود.
  وی هم چنین از روسای دانشگاه ها خواست تا تمام فعالیت هایی که در دانشگاها انجام داده اند را به صورت مستند به دبیرخانه مرکزی دانشگاه تبریز ارسال نمایند.
  وی هم چنین نکاتی در خصوص مراسم پیاده روی اربعین اشاره کرده و از روسای دانشگاه ها خواست تا همه در این امر فرهنگی سهیم باشیم و دانشجویان را برای این مراسم فرهنگی ترغیب نماییم.
  در ادامه جلسه؛ مهندس قلیزاده، مسئول امور فرهنگی واحد استانی، به گزارش اجمالی جشنواره فضای مجازی و رسانه ملی کنگره شهدای دانشجو پرداخته و به تشریح اقدامات و فعالیت های انجام شده پرداختند.
  دکتر کی نژاد، رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز، اشاره ای به بحث مجازی فضای مجازی کرده و افزود: ۱۹ سال پش هنگامی که به محضر رهبر انقلاب برای ارایه گزارش رسیدیم، ایشان فرمودند: مراقب فضای مجازی باشید و این بازی های رایانه ای را جدی بگیرد، چرا که این بازی ها کودکان شما را تربیت می کنند، در حالی که این تربیت تربیتی اسلامی نمی باشد. رهبر انقلاب آن زمان به آسیب شناسی فضای مجازی پرداخته بودند و اکنون دقیقا ما با این مشکلات روبرو هستیم.
  کی نژاد افزود: در مسایل فرهنگی و مقوله های مروبط به آن نباید فرصت ها را از دست بدهیم، ما باید از این فرصت ها استفاده کنیم.
  وی هم چنین اشاره ای به تشکیل ستاد ملی اربعین در تهران کرده و گفت: بحمدالله این ستاد در پیشبرد اهداف تعیین شده اش، خوش درخشیده و ان شالله امسال نیز همانند سال قبل به فعالیت خواهد پرداخت.
  مهندس شادی، مسئول بسیج دانشجویی استان، نیز اشاره ای به تشکیل موکب فرهنگی بین کربلا نجف کرده و گفت: امسال آمادگی این را داریم که ۳۰۰۰ نفر دانشجو به مراسم پیاده روی اربعین بفرستیم و مقدمات این کارها انجام شده است.
  وی از روسای دانشگاه ها خواست تا با مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه ها بیش از پیش تعامل کرده و از بسیج دانشجویی، مطالبه گر اقدامات فرهنگی و برگزاری برنامه های فرهنگی باشند.
  در ادامه جلسه روسای دانشگاه های استان به ذکر اقدامات و فعالیت های فرهنگی انجام شده در دانشگاه خود پرداخته و مجموعه برنامه های فرهنگی را که در چند ماه اخیر انجام داده اند، تشریح کردند؛ که به برخی از این برنامه ها به صورت اجمالی اشاره می شود.
  دکتر آذری خسروشاهی (رئیس دانشگاه صنعتی سهند): برگزاری کارگاه اقتصاد مقاومتی، دیدار با خانواده شهدا، استفاده از نام شهدا در برگزاری برنامه های فرهنگی، برگزاری هماش ملی اخلاق در مکتب علامه طباطبایی، برگزاری جلسات هم اندیشی و… .
  دکتر انگجی (رئیس دانشگاه آزاد تبریز): برگزاری مراسم فرهنگی – ورزشی صعود به سبلان (۵۰۰ نفر دانشجو)، آماده سازی مقدمات اعزام ۱۰۰ نفر دانشجو به مراسم پیاده روی اربعین و … .
  دکتر ولی زاده (رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان): برگزاری جشنواره نشریات دانشجویی، برگزاری مسابقه کتابخوانی جشنواره رضوی، برگزاری طرح ولایت استان در تابستان و … .
  دکتر کیانی (رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای): برگزاری جلسه سفیران جوان اقتصاد مقاومتی، اردوهای فرهنگی قم، جمکران و راهیان نور و … .
  دکتر حاج علیلو (رئیس دانشگاه پیام نور تبریز): تشکیل شورای بسیج با حضور اعضای بسیج اساتید، بسیج کارکنان و بسیج دانشجویی، شرکت در اردوهای جهادی، برگزاری مراسم فرهنگی ورزشی صعود به قله سبلان، برگزاری کنگره مادران و همسران شهدا (اسفند ماه سال جاری) و … .
  دکتر بدری (رئیس دانشگاه فرهنگیان): برگزاری اردوی جهادی در روستای ورزقان، دیدار با خانواده شهدا، غباروبی مزار شهدا، برگزاری همایش علامه امینی و … .

   

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب