• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ | کد خبر : 16048
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ناظر گمرکات استان آذربایجان شرقی و مدیر کل گمرک تبریز:
  در شش ماه نخست امسال میزان صادرات کالا از گمرکات آذربایجان شرقی ۲۳ درصدی رشد داشته است
  آرمان تبریز-ناظر گمرکات استان آذربایجان شرقی و مدیر کل گمرک تبریزگفت:در شش ماه اول سال جاری بیش از ۷۳۸ هزار تن کالا به ارزش حدود ۶۰۰میلیون دلار از گمرکات استان کالا صادر شده است که از لحاظ ارزش دلاری ۲۳ درصد و از حیث وزن ۲۸درصد افزایش نشان می دهد. به گزارش آرمان تبریز،علی اصغر […]

  آرمان تبریز-ناظر گمرکات استان آذربایجان شرقی و مدیر کل گمرک تبریزگفت:در شش ماه اول سال جاری بیش از ۷۳۸ هزار تن کالا به ارزش حدود ۶۰۰میلیون دلار از گمرکات استان کالا صادر شده است که از لحاظ ارزش دلاری ۲۳ درصد و از حیث وزن ۲۸درصد افزایش نشان می دهد.
  به گزارش آرمان تبریز،علی اصغر عباس زاده افزود: کالاهای صادرشده شامل انواع مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده از این مواد، میوه های خوراکی پوست و مرکبات ، راکتور های هسته ای دیگ بخار وآبگرم ماشین آلات و وسایل مکانیکی اجزاءو قطعات آنها ، سوخت های معدنی ، روغن های معدنی و محصولات حاصل از تقطیر آنها، قند و شکرو شیرینی ، فرآورده های غلات آرد نشاسته فکول یا شیر و نان های شیرینی، شیشه و مصنوعات شیشه ای ، کاکائو و فرآورده های آن ، مصنوعات از چدن آهن یا فولاد ، فرآورده های از سبزی ها و میوه ها بوده است.
  ناظر گمرکات استان گفت : این محصولات به ۹۸ کشور دنیا صادر شده که عمده مقاصد کالاهای صادراتی از گمرکات استان به ترتیب به کشورهای عراق، ترکیه، افغانستان، ارمنستان، گرجستان، آذربایجان، روسیه، پاکستان، ایتالیا و بلغارستان بوده است.
  علی اصغر عباس زاده با اشاره براینکه در این مدت همچنین ۲۵۴ هزار و ۶۵۶ تن کالا به ارزش ۵۲۵ میلیون و۵۵۱هزار و۳۵۱ دلار از طریق گمرکات استان وارد کشور شده است افزود: این میزان واردات در مدت یاد شده از لحاظ وزن تغییری نداشته و از حیث ارزش دلاری ۱۱درصد کاهش نشان می دهد.
  عمده کالاهای وارده شامل وسایل مکانیکی اجزاء و قطعات آنها ، چوب و اشیاء چوبی و زغال چوب ، توتون و تنباکو ، کاغذ و مقوا و اشیای ساخته شده از خمیر کاغذ از کاغذ یا مقوا ، ماشین آلات و دستگاههای برقی ،گوشت و احشای خوراکی، فرآورده های خوراکی گوناگون،مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده از این مواد، مصنوعات از چدن آهن یا فولاد بوده که از ۵۴ کشور مختلف دنیا و بطور عمده ازکشورهای ترکیه ،آلمان، چین،امارات متحده عربی، ایتالیا ، گرجستان، سوئد ،ارمنستان، ، ژاپن و جمهوری کره از طریق گمرکات استان وارد کشور شده است.
  وی افزود : همچنین در همین مدت ، بیش از ۷۱۰هزار و۱۰۱ مسافر از مبادی مرزی گمرکات استان تردد کرده اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل مسافرین خروجی ۳ درصد کاهش و مسافرین ورودی ۳درصد افزایش داشته است.
  عباس زاده در باره درآمد های حاصل از تعرفه های گمرکی هم گفت: درآمدهای وصولی گمرکات استان در نیمه اول سال جاری افزون بر دو هزار و ۲۶۱ میلیارد ریال بوده است که این رقم نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۲۹ درصد کاهش داشته است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب