• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ | کد خبر : 15559
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رئیس انجمن بیهوشی آذربایجان شرقی :
  عدالت بین رشته ای درتعیین تعرفه‌ها بایدحفظ شود / ضرورت تعرفه گذاری تعرفه‌های پزشکی از روی کتاب کالیفرنیا
  آرمان  تبریز- رئیس انجمن بیهوشی آذربایجان شرقی با تاکید به اینکه عدالت بین رشته‌ای در تعیین تعرفه‌ها رعایت نشده و نوعی از تبعیض را در بین جامعه پزشکی رقم زده‌اند افزود:این تصمیم غلط و تبعیضی که در تعرفه گذاری شده است یک بی‌عدالتی محض است و باعث جریحه دار شدن شخصیت علمی متخصصین بیهوشی شده […]

  آرمان  تبریز- رئیس انجمن بیهوشی آذربایجان شرقی با تاکید به اینکه عدالت بین رشته‌ای در تعیین تعرفه‌ها رعایت نشده و نوعی از تبعیض را در بین جامعه پزشکی رقم زده‌اند افزود:این تصمیم غلط و تبعیضی که در تعرفه گذاری شده است یک بی‌عدالتی محض است و باعث جریحه دار شدن شخصیت علمی متخصصین بیهوشی شده است.
  به گزارش خبرنگار مادر تبریز ؛دکتر مسعود پریش در نشست خبری هیات مدیره ی انجمن بیهوشی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مطابق تعرفه‌های اعلام شده در سال ۹۶ رشته بیهوشی حدود ۲۵ درصد کاهش تعرفه ای داشته است،افزود: نباید بمنظور کاهش هزینه ها فقط تعرفه متخصصین بیهوشی کاهش یابد و بایستی عدالت بین رشته ای باید حفظ شود .
  رئیس انجمن بیهوشی آذربایجان شرقی با تاکید به اینکه کسی مخالف کاهش تعرفه‌ها نیست افزود: اگر قرار است کاهش تعرفه ها اتفاق بیفتد باید در تمام رشته های پزشکی اتفاق بیفتد نه اینکه فقط بیهوشی تاوان کل رشته‌ها را بدهد.

  وی با اشاره به ضرورت تعرفه گذاری تعرفه‌های پزشکی از روی کتاب کالیفرنیا، گفت: تمامی فعالیتهایی که متخصصین بیهوشی ایران انجام می دهند همگام با فعالیتهای متخصصین بیهوشی دنیاست بنابراین ارزشگذاری ما نیزبایستی بر اساس کتاب کالیفرنیا صورت گیرد.
  کاهش ۲۵ درصدی تعرفه ای منجربه دلسردی متخصصان بیهوشی شده است

  ​پریش با تاکید به اینکه امکان گرفتن رشوه و زیرمیزی در رشته‌ی بیهوشی وجود ندارد و صرفاً به بودجه و اعتبار دولتی اکتفا می‌شود افزود: کاهش ۲۵ درصدی تعرفه ای منجربه دلسردی و ناامیدی بین هزاران متخصص بیهوشی شده است که بیشترین ساعات کاری و پراسترس‌ترین شغل پزشکی را دارند.
  رئیس انجمن بیهوشی آذربایجان شرقی تاکید کرد: وظیفه‌ی متخصصان بیهوشی و جراحان مکمل هم بوده و هیچ عملی بدون همکاری جراح و متخصص بیهوشی موفقیت آمیز نخواهد بود.
  ﻭﯼ ﺧﺎﻃﺮﻧﺸﺎﻥ ﮐﺮﺩ : ﺍﮔﺮﻋﺪﻡ ﺧﺪﻣﺖﺭﺳﺎﻧﯽ ﺑﯿﻬﻮﺷﯽ ﺩﺭ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺷﻮﺩ ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﻟﻄﻤﻪ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﻣﺮﺩﻡ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺭﺳﯿﺪ ﻭ ﻣﺎ ﺍﺻﻼً ﺗﻤﺎﯾﻠﯽ ﺑﻪ ﮐﺸﺎﻧﺪﻥ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺑﯿﻦ ﻣﺮﺩﻡ ﻧﺪﺍﺭﯾﻢ .
  رشته بیهوشی بایستی رشته بالینی اعلام شود
  دکتر پریش با بیان اینکه رشته بیهوشی بایستی رشته بالینی اعلام شود،افزود: وقتی ﺧﻂ ﻗﺮﻣﺰ ﻣﺘﺨﺼﺼﺎﻥ ﺑﯿﻬﻮﺷﯽ ﺑﯿﻤﺎﺭﺍﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ و بیشترین زحمات و استرس قبل، حین و بعد عمل متوجه متخصص بیهوشی است ﭼﺮﺍ ﺑﺎﯾﺪ این رشته را ﻏﯿﺮﺑﺎﻟﯿﻨﯽ ﺑﻨﺎﻣﻨﺪ .
  رئیس انجمن بیهوشی آذربایجان شرقی در خاتمه سخنان خود از وجود بیش از ۱۲۰ متخصص بیهوشی در تبریز خبر داد و گفت: عمده متخصصان بیهوشی در مراکز شهرستان‌ها و مراکز دولتی فعالیت می کنند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب