آرمان تبریز-روسای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی و کرکوک عراق بر توسعه همکاری های دوجانبه تاکید کردند.

آرمان تبریز-روسای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی و کرکوک عراق بر توسعه همکاری های دوجانبه تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار ما ؛همکاری دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی و دانشگاه کرکوکبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نشست همکاری های مشترک علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه آزاد تبریز و دانشگاه کرکوک امروز در تبریز برگزار شد.
رئیس دانشگاه اسلامی آذربایجان شرقی در این نشست با اشاره به مراوده این دانشگاه با ۳۰ دانشگاه خارجی دیگر گفت: با توجه به حضور دانشجویان کرکوکی در تبریز و همچنین وجود اشتراکات فرهنگی و دینی تبریز و کرکوک، بر آن شدیم با دعوت از مسئولان دانشگاه کرکوک، تفاهم نامه ای برای توسعه روابط با این دانشگاه منعقد کنیم.
عزیز جوانپور، تبادلات علمی، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری همایش های مشترک علمی و فرهنگی در سطح بین المللی و حضور در مراکز تحقیقاتی دو دانشگاه و استفاده از یافته های این مراکز را از جمله اهداف تفاهم نامه دو جانبه اعلام کرد.
رییس دانشگاه کرکوک هم با اشاره به علاقه مندی برای برقراری و توسعه روابط علمی این دانشگاه با دانشگاه آزاد تبریز گفت: با دعوت مسئولان دانشگاه آزاد تبریز و همچنین به منظور انعقاد تفاهم نامه میان دو دانشگاه، امروز همراه با هیئتی از دانشگاه کرکوک، به تبریز آمدیم.
عباس حسن تقی، انعقاد تفاهم نامه دانشگاهی دو جانبه را عامل تحکیم روابط علمی و تبادلات علمی بیان کرد و افزود: به یقین این روابط، زمینه توسعه و پیشرفت روزافزون دانشگاه آزاد تبریز و کرکوک را فراهم خواهد کرد.
هیئت دانشگاه کرکوک عراق در سفر خود به تبریز از بخش های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی تبریز دیدن کرد.
قرار است در آینده ای نزدیک هیئتی از دانشگاه آزاد تبریز هم با سفر به عراق از دانشگاه کرکوک دیدن کند.