آرمان تبریز-- رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: حفظ و حراست از منابع ملی، مراتع و جنگل ها از اهم امورات است.

آرمان تبریز- رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: حفظ و حراست از منابع ملی، مراتع و جنگل ها از اهم امورات است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مهندس اکبر فتحی درآئین درختکاری که به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با حضور سردار خرم فرمانده محترم سپاه عاشورا در محل فرماندهی این سپاه برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از فرماندهی سپاه عاشورا به جهت اهتمام در امر توسعه فضای سبز در محوطه سپاه عاشورا گفت: از هر بعد که نگاه کنیم چه از بعد آموزه های دینی و چه کارشناسی، حفظ و صیانت از منابع ملی، مراتع و جنگل ها از اهم امورات بوده و می باشد.

وی افزود: با وجود ۲۵۰۰ هکتار مراتع و ۱۸۵۰۰۰ هکتار جنگل در استان آذربایجان شرقی، همکاران ما در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بطور شبانه روزی در طول سال و با تمام توان و نیروی خود، با وجود محدودیت های نیروی انسانی از مراتع و منابع طبیعی موجود در سطح استان محافظت و حراست می نمایند.

مهندس فتحی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر فرهنگ سازی عمومی نسبت به حفاظت و صیانت از منابع طبیعی، ادامه داد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، نگهداری و حراست از منابع طبیعی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود تا مردم نیز مشارکت کنند و در این راستا احساس تکلیف و وظیفه نمایند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، با تاکید بر این نکته که اینگونه مراسمات نیز به همین منظور برگزار می شود، گفت: تشکل های غیردولتی بصورت خودجوش و با اراده در جهت تعمیم فرهنگ درختکاری اقدام کرده اند و جا دارد از فرماندهی محترم سپاه عاشورا به جهت برگزاری این مراسم و سایر حمایت های ایشان  از بخش کشاورزی ، نهایت تشکر و سپاس خود را اعلام نمایم.

 وی ادامه داد : در حوزه های کشاورزی علاوه بر کاشت نهال مثمر که در راستای توسعه کشاورزی انجام می گیرد، ورود سپاه و بسیج سازندگی به عرصه فعالیت های کشاورزی موجب خرسندی، اطمینان و قوت قلبی ماست.

       مهندس فتحی دربخش پایانی سخنان خود اظهارکرد: لازم میدانم از فرمانده محترم سپاه عاشورا به جهت مساعدت در امر حمل و انتقال نهاده های دام و  طیور از بندرعباس در آن برهه زمانی حساس که باعث گردید نهاده های مذکور به موقع به دست بهره برداران برسد صمیمانه سپاسگزاری نمایم.

در ادامه سردار خرم فرمانده محترم سپاه عاشورا ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت حلول ماه رجب و هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، گفت: غرس نهال نیاز امروز جامعه بشری است، مقام معظم رهبری فرمودند: درختکاری، حفظ منابع طبیعی و حراست از جنگل ها و فضای سبز باید در جامعه به عنوان فرهنگ عمومی ترویج و تبدیل به فریضه فردی و اجتماعی شود.

وی ادامه داد: در دین مبین اسلام، درخت به عنوان موجود زنده مورد تکریم است و حیات انسان ها وابسته به آن است و به عنوان مواهب الهی از طرف خداوند در اختیار بشر و جوامع بشری قرار گرفته است.

فرمانده سپاه عاشورا اظهار نمود : از عزیزان جهادکشاورزی و منابع طبیعی که هر ساله اقدام به ترویج و تبلیغ فرهنگ درختکاری در سطح جامعه می نمایند صمیمانه تشکر می کنم، در شهر تبریز کمبود فضای سبز و درختان کاملاً مشهود است.

سردار خرم ادامه داد: حاشیه سبز اتوبان شهید کسائی باید حفظ شده و توسعه یابد و از احداث ساختمان و سازه در حاشیه اتوبان به طور قاطع جلوگیری بعمل آید.

فرمانده سپاه عاشورا تصریح نمود: سپاه عاشورا و بسیج سازندگی با همکاری فنی جهادکشاورزی در توسعه فضای سبز سعی و کوشش می کند، سال گذشته در محوطه سپاه عاشورا ۳۰۰ نهال غرس شده کاشت شد و امیدواریم امسال این رقم افزایش یابد.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                             روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان