آرمان تبریز-با اجرای طرح زود فرد در محدوده مرکزی شهر بخش اعظمی از ترافیک این منطقه مرتفع شده و باعث رضایت شهروندان شده است.

آرمان تبریز-با اجرای طرح زود فرد در محدوده مرکزی شهر بخش اعظمی از ترافیک این منطقه مرتفع شده و باعث رضایت شهروندان شده است.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز،رئیس پلیس راهور تبریز با اعلام این خبر گفت: با اجرای این طرح در آستانه سال جدید در سه روز گذشته میزان تردد خودروها در بافت مرکزی شهر تبریز کاهش چشمگیری داشته است به طوری که در این سه روز حدود ۲۰هزار تردد خودرو کم شده است.
سرهنگ حبیب آبراهه افزود: بر اساس مصوبه ی شورای ترافیک استان طرح زوج و فرد تردد خودرو ها از روز چهارشنبه پانزدهم اسفند ماه در محدوده مرکزی کلانشهر تبریزآغاز شده است و رانندگان وسائط نقلیه درون شهری با پلیس در اجرای این طرح همکاری خوبی دارند.
وی محدود اجرای طرح را چهارراه باغشمال به سمت میدان ساعت- میدان باغ فجربه سمت میدان ساعت- پل قاری به سمت دانشسرا – اول راسته کوچه به سمت میدان نماز و تقاطع فلسطین به سمت میدان نمازاعلام کرد .
رئیس پلیس راهور تبریز گفت: کاهش ۵۶۷۵تردد در روز اول و در مقایسه به میزان تردد روز سه شنبه و کاهش ۸۲۸۰تردد در روز پنجشنبه نشانگر موفقیت این طرح است و امیدواریم با همکاری مردم در آستانه پایان سال ترافیک روانی در این محدوده داشته باشیم.
سرهنگ حبیب آبراهه افزود: برابر اعلام ناوگان اتوبوس رانی زمان سفر اتوبوس ها با ده درصد کاهش و تعداد مسافر حمل شده از هسته مرکزی پانزده درصد افزایش پیدا کرده است همچنین تعداد مسافر جابجا شده با ناوگان تاکسیرانی در این محدوده پانزده درصد افزایش یافته است.
وی با تاکید براینکه این آمار و ارقام‌نشان می دهد وسیله سفر شهروندان در این محدوده از وسیله نقلیه شخصی به حمل و نقل عمومی تغییر پیدا کرده است ، گفت: ضمن قدردانی از همکاری مردم از رانندگان وسائط نقلیه می خواهیم همکاری بیشتردر این خصوص داشته باشند تا نتایج بهتری در این حوزه گرفته شود.