آرمان تبریز- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گزارشی از اجرای طرح های اشتغال در شش ماهه نخست امسال ارائه داد.                 

آرمان تبریز- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گزارشی از اجرای طرح های اشتغال در شش ماهه نخست امسال ارائه داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ خالد سیار، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در شش ماهه نخست سال جاری هزار و ۸۲۲ طرح اشتغال توسط این نهاد اجرا شده است، گفت: برای اجرای طرح های اشتغال طی این مدت بیش از ۵۳ میلیارد و ۶۹۲ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۴۰۲ نفر از طریق اعتبارات امدادی و ۷۹۱ نفر نیز از منابع صندوق توسعه ملی، تسهیلات اشتغال دریافت کرده اند، افزود: ۳۹۳ نفر از مددجویان تحت حمایت مستعد اشتغال نیز پس از معرفی به بانک‌های عامل تسهیلات اشتغال دریافت کردند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه اکنون حدود ۳۰ هزار طرح اشتغال تحت نظارت این نهاد در حال اجرا است، عنوان کرد: ناظران طرح های اشتغال با نظارت‌های دقیق خود در طول اجرای طرح مشاوره و راهنمایی‌های لازم را به مجریان ارائه می‌کنند.

وی با یادآوری اینکه بیشترین شغل ایجاد در شش ماهه نخست امسال در بخش دامپروری بوده است، افزود: ۹۴۸ نفر از مددجویان پس از دریافت تسهیلات اشتغال به انجام فعالیت های دامپروری و دامداری اقدام کرده اند.

سیار اظهار کرد: از مجموع طرح های اشتغال اجرا شده در شش ماهه نخست امسال ۵۹۳ طرح در مناطق محروم استان آذربایجان شرقی اجرا شده است.